سبک زندگیسلامت

سردی پاها نشانه ی چیست؟

بسیاری از ما تجربه سردی دست و پا و بی حس شدن آنها در فصل زمستان را داریم. اما وجود دائمی این عارضه و یا سرد شدن انگشتان دست و پا در فصل گرما شاید نشانه ای از بیماری باشد.
اکثر مردم در بسیاری از مواقع در زندگیشان،سردی پا را حس کرده اند برخی علل موقت و بی ضرر هستند اما بعضی دیگر میتوانند نشان دهنده شرایط جدی تر مربوط به سلامتی باشند.

علل سردی پا ها چیست؟

کم خونی

افرادی که از کم خونی رنج می برند، در اغلب مواقع با سردی پاها مواجه هستند. این بیماری با کمبود گلبول قرمز همراه است که با تغییر دادن رژیم غذایی قابل درمان است. برای درمان سردی پا  بهتر است که نزد پزشک مراجعه کنید و ابتدا عامل اصلی آن یعنی کم خونی را درمان کنید.

کم کاری تیروئید

یکی از شایع ترین بیماری ها، کم کار بودن تیروئید است که به این معنی ایت که غده تیروئید به اندازه کافی هورمون ترشح نمی کند. در نتیجه بدن دیگر نمی تواند به صورت طبیعی عمل کند و باعث می شود تا پوست در برابر سرما حساسیت به خرج دهد. همچنین متابولیسم بدن را با مشکل رو به رو می کند که باعث سرد شدن پاها می شود و گردش خون را کاهش می دهد.

آترواسکلروز یا تصلب شرایین

آترواسکلروز یا تصلب شرایین شرایطی است که به‌واسطه رسوب چربی در سرخرگ‌ها شکل گرفته و از جریان خون کافی در پاها جلوگیری می‌کند که به گردش ضعیف خون منجر می‌شود. زمانی که خون گرم به میزان کافی در پاها گردش نمی‌کند، این شرایط می‌تواند موجب احساس سرما در آنها شود.

بیماری سرخرگ 

سردی پا ممکن است به علت بیماری سرخرگ (عروق) محیطی ایجاد شود که این بیماری نازک شدن و یا مسدود شدن عروق است.  این بیماری ناشی از تجمع چربی و کلسترول در دیواره ی عروق است. که در نهایت باعث محدود شدن خون رسانی به برخی اعضای بدن می شود.

 

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. ناشی از تجمع چربی و کلسترول در دیواره ی عروق رخ می دهد“……رخ می دهد فعل مناسبی برای جمله ای که با ناشی از شروع شده نیست……جمله نا مفهوم شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!