محیط زیست

فواید نور خورشید برای بدن

کاهش خطر ابتلا به ام اس

نوشته های مشابه

نتایج بررسی های انجام شده در استرلیا نشان می دهد کاهش تماس با نور مستقیم خورشید در افرادی که در ارتفاعات زندگی می کنند ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به ام اس شود. بنابراین متخصصان به تمام افراد توصیه می کنند که به طور مرتب در معرض نور مستقیم خورشید باشند.

کاهش افسردگی های خفیف

براساس مطالعات انجام شده، نور خورشید باعث می شود تا میزان سروتونین در بدن بیشتر تولید شود. سروتونین ماده ای شیمیایی است که به بهبود خلق و خوی انسان کمک می کند.  از این رو قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش سطوح ضد افسردگی طبیعی در مغز می شود که از خواص نور خورشید برای بدن به حساب می آید.

کاهش فشار خون

تحقیقات نشان داده اند که اکسید نیتریک در لایه بالایی پوست به نور خورشید واکنش می دهد که باعث می شود رگ های خونی به هنگام حرکت اکسید به درون جریان خون گسترش پیدا کنند و این عمل منجر به فشار خون پایین تر می شود.

جلوگیری ازکمبود ویتامینD

ویتامین D نیز به عنوان ویتامین آفتاب شناخته می شود. بنا بر این تحقیق، تقریباً ۵۰ درصد از جمعیت جهان کمبود ویتامین D دارند.
حدود ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان، از بین نژادهای گوناگون و گروه های سنی مختلف، دارای کمبود ویتامین D هستند، بنابراین قرار گرفتن در معرض نور خورشید مهم است.

کاهش ابتلا به آلزایمر

تحقیق های بالینی نشان داده اند که قرار گرفتن در دسترس  نور خورشید در طول روز به همراه تاریکی شبانه می تواند به التیام بعضی جنبه های مریضی آلزایمر، مثل کاهش آشفتگی، افزایش بهره وری خواب، کاهش شب زنده داری و کاهش فعالیت شبانه در این بیماران کمک میکند.

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!