روانشناسی

چگونه افراد دروغگو را شناسایی کنیم؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که از کجا بفهمیم چه کسی دروغ میگوید؟ هر چند که برای آدمهای دروغگو همیشه یک راه فرار آماده است ؛ اما بیشتر اوقات دروغ ها به آسانی قابل تشخیص هستند.

نوشته های مشابه

خیره نشدن به چشم های طرف مقابل

  افرادی که دروغ می گویند معمولاً نمی توانند به چشم های شخص مقابل خود نگاه کنند و با آنها ارتباط چشمی بگیرند؛ پس اگر کسی حداقل در مدت زمان ۱۰ ثانیه نتواند در یک موقعیت باقی بماند و سر خود را بین چند موقعیت مختلف حرکت دهد و نگاهش را از شما به بدزدد ممکن است که دروغ بگوید.

توضیح دادن بیش از حد

هنگامی که فردی دروغ می‌گوید، غالباً سعی می‌کند که داستانش را باورپذیرتر کند. اگر با کسی صحبت می‌کنید و متوجه می‌شوید که بیش‌ از حد در مورد موضوع توضیح می‌دهد، ممکن است دروغ بگوید.

مکث کردن زیاد در صحبت 

یکی از رایج‌ترین نشانه‌ها که دروغگویی یک شخص را معلوم می‌کند، مکث کردن او در هنگام صحبت است، پس به این مسأله توجه داشته باشید. اگر کسی در هنگام صحبت مدت طولانی یا زیاد مکث کند، یعنی احتمالاً در حال دروغ گفتن است و سعی دارد با این کار برای خود وقت بخرد و در مورد چیزی که می‌خواهد بگوید فکر کند. 

نقاط حساس را پیدا کنید

هر فرد سرنخ‌های نیمه‌آگاهانه‌ای متفاوتی می‌دهد، برای اینکه بتوانیم در حالت بدن، حالات چهره، حرکت چشم، و ساختار جمله‌ای را مشاهده کنیم. کنش های ابتدایی عادی را مشاهده کنید.

پوشاندن دهان در حین صحبت

در بیشتر مکالمات، افراد فقط هنگام سرفه یا عطسه، دهان خود را می‌پوشانند. اگر با کسی صحبت می‌کنید و متوجه شدید که دست‌شان را روی دهان خود نگه می‌دارند، این احتمال وجود دارد که آنچه می‌گویند دروغ است، به خصوص اگر این رفتار را بیش از یکبار تکرار کنند. این رفتار واکنشی ذاتی به عدم تمایل فرد به دروغگویی است.در واقع آنها برای قطع ارتباط و جلوگیری از گفتن تمام حقیقت، دهان خود را می‌پوشانند.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!