روانشناسیسبک زندگی

نکاتی درباره زبان بدن

زبان بدن روشی موثر برای انتقال پیام ها است. در واقع، می‌تواند به اندازه کلمات قدرتمند باشد و اگر بتوانید این دو را به درستی ترکیب کنید، مانند زمانی که سعی می‌کنیم در مقابل دیگران با اعتماد به نفس به نظر برسیم، قدرتمندتر می‌شود. با وضعیت و حرکات خود، می‌توانیم دیگران را متقاعد کنیم که اعتماد به نفس داریم، حتی اگر در عمق وجودمان کمی عصبی یا خسته باشیم.

تا حد امکان تماس چشمی برقرار کنید

به گفته متخصصان زبان بدن، تماس چشمی یکی از مهم ترین ابزارها برای برقراری ارتباط رو در رو با فرد دیگری می‌باشد. حفظ ارتباط چشمی مناسب بیانگر صداقت، نزدیک بودن، توجه و تمایل به گوش دادن است. فقط باید مراقب باشید که خیلی کنجکاو ظاهر نشوید، اما در کل این روش بسیار مؤثر است.

از سوی دیگر، انجام برعکس، یعنی نگاه کردن به دور یا پایین هنگام صحبت با کسی، اغلب به عنوان نشانه ای از ناامنی و بی اعتماد به نفسی درک می‌شود.

صاف بایستید

توجه به وضعیت بدنتان ضروری است، به خصوص زمانی که با چالش های مهمی مانند یک جلسه یا مصاحبه شغلی روبرو هستید. اگر می خواهید اعتماد به نفس را منتقل کنید، وضعیت بدن شما باید صاف باشد و همچنین باید آرام به نظر برسید. می توانید این کار را با عقب انداختن شانه ها و بالا بردن سر انجام دهید. به این ترتیب، شما آرام اما در عین حال با اعتماد به نفس به نظر خواهید رسید. یک حالت خمیده و پرتنش، با شانه‌های به سمت جلو و سر پایین، تصوری برعکس می‌دهد.

دستان خود را در معرض دید قرار دهید

هنگامی که می خواهید شخص دیگری از اعتماد شما به خود آگاه باشد، باید دستانتان را از جیب خود دور نگه دارید. گذاشتن دست ها در جیب نشان دهنده عصبی بودن، ناامن بودن و نیاز به پنهان کردن چیزی یا حفظ فاصله است به همین دلیل بهتر است آنها را به سادگی در دید نگه دارید.

سر خود را صاف نگه دارید

به طور کلی افرادی که با سر پایین راه می‌روند یا هنگام صحبت با شخص دیگری سر خود را خم می کنند، شخصیتی درونگرا دارند. این وضعیت ها اغلب به عنوان کمبود عزت نفس یا اعتماد به نفس نیز تعبیر می شوند. برعکس، اگر شخصی با سر بالا راه برود یا با دیگران صحبت کند، باعث می شود که او فردی مطمئن و مغرور به نظر برسد.

پاهای خود را به سمت فردی که با او صحبت می‌کنید، قرار دهید

اگرچه ممکن است تا حدودی ناچیز به نظر برسد، اما وضعیت قرارگیری و جهت گیری پاهای شما هنگام صحبت با دیگران نیز مهم است. به یاد داشته باشید، هر کاری که با بدن خود انجام دهید در واقع پیامی را منتقل می کند و پاها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در حالت ایده‌آل، باید پاهای خود را در یک راستا نگه دارید و حالت عمودی خود را حفظ کنید. این یک راه خوب برای برقراری ارتباط با افراد مورد علاقه شما است. این وضعیت همچنین باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. برعکس، اگر پاهای شما به سمت بیرون حرکت کند، ممکن است نشانه ای از عصبی بودن، اضطراب، ناراحتی و حتی نیاز به عجله کردن و رفتن باشد.

کمی لبخند بزنید

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دانشمندان علوم اعصاب انجام شده است، افرادی که هنگام صحبت با کسی لبخندی کوچک می‌زنند، همدردی و اعتماد بیشتری در طرف مقابلشان ایجاد می‌کنند.

به طور کلی، زمانی که به دنبال حمایت هستیم یا سعی می کنیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، به دنبال شخصی می‌گردیم که به نظر صمیمی و مایل به گوش دادن باشد، نه فردی که به نظر آزاردهنده و ناراحت کننده باشد به همین دلیل است که چنین حالت های ساده ای می‌توانند در هنگام صحبت کردن با دیگران کمک زیادی کنند.

منبع: ترجمه شده از سایت brightside.me

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. ممنون بسیار عالی بود…فقط
    به همین دلیل بهتر است آنها را به سادگی در دید نگه دارید.”
    و
    به همین دلیل است که چنین حالت های ساده ای می‌توانند در هنگام صحبت کردن با دیگران کمک زیادی کنند.”
    جمله نمیتونه با “به” یا هر حرفق ربط دیگه ای شروع بشه بهتره نقطه قبلش رو بردارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!