سبک زندگیمحیط زیست

معرفی۴ تا از کوچیک ترین کشور های دنیا

واتیکان

نوشته های مشابه

کوچک‌ترین کشور جهان واتیکان یا سریر مقدس است. این کشور فقط۰/۴۴کیلومترمربع وسعت دارد و از نظر مساحت کوچک‌ترین کشور محسوب می‌شود. واتیکان در پایتخت ایتالیا یعنی رم واقع شده و مرکز کاتولیک‌های جهان است.

 

لیختن اشتاین

مردم این کشور با زبان آلمانی صحبت می کنندو لیختن اشتاین تنها  کشوری است که در جهان به طور کامل در کوه های آلپ قرار دارد. این کشور بین سوییس و اتریش واقع شده و کم ترین نرخ بیکاری ( ۱٫۵ درصد ) و سرانه تولید ناخالص ملی را دارا می باشد.
ورود به این کشور کمی مشکل است ، چرا که هیچ فرودگاهی در داخل مرزهای آن وجود ندارد. بازدید کنندگان باید از طریق فرودگاه زوریخ برای رسیدن به این سرزمین کوهستانی که هنوز توسط یک شاهزاده اداره می شود، بروند. لیختن اشتاین با ۱۶۰ کیلومتر مربع یکی از کوچک ترین کشور های دنیا محسوب میشود.

 

مالدیو

این مکان پرگردشگر در اقیانوس هند واقع شده و کوچک‌ترین کشور آسیا از لحاظ مساحت و جمعیت محسوب می‌شود. بیش از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی در مالدیو قرار دارد که حدود ۹۰هزار کیلومترمربع از این کشور را تشکیل داده‌اند و همین امر سبب شده مالدیو پراکنده‌ترین کشور جهان شود. این کشور زمانی تحت سلطه پرتغال، آلمان و بریتانیا بود، اما در سال ۱۹۶۵ اعلام استقلال کرد. مالدیو به خاطر سواحل سفید و آب‌های تمیزش بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

 

موناکو

این شهر در ریورا ” فرانسه ” واقع شده است و بیش ترین تعداد میلیونرها و بیلیونر ها را در جهان دارد. این  کشور تنها ۲ کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر قمار و اجناس لوکسش معروف بوده است. 

‫۲ دیدگاه ها

  1. با زبان آلمانی صحبت می کند، این تنها کشوری است که در جهان به طور کامل در کوه های آلپ قرار دارد. این کشور بین سوییس و اتریش واقع شده و کم ترین نرخ بیکاری ( ۱٫۵ درصد ) سرانه تولید ناخالص ملی را دارا می باشد.“….کشور به زبان آلمانی صحبت میکند یا مردم آن کشور؟؟؟؟
    بخش دوم هم بعد بستن پرانتز نیاز به “و” داره تا دو جمله به هم پیوند بخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!