پوشاکسبک زندگی

پاک کردن انواع لکه ها

پاک کردن انواع لکه ها

گاهی لکه های ایجاد شده روی لباس باعث می شود قید لباس را بزنید و دیگر از آن استفاده نکنید، اما با خواندن متن زیر و به کارگیری آن می توانید به راحتی لکه ایجاد شده از روی لباس را پاک کنید.

نوشته های مشابه

لکه قهوه

ممکن است بعد از خوردن یک فنجان قهوه ناگهان متوجه چکیدن آن روی لباستان شوید در این شرایط استفاده از جوش شیرین در پاک کردن این لکه به شما کمک خواهد کرد.

لکه رژ لب

برای پاک کردن لکه های لوازم آرایشی مخصوصا رژ لب از روی لباس ها الکل گزینه مناسبی می باشد.

لکه چمن

اگر بعد از بازی کردن بچه ها در پارک با لکه های چمن روی لباسهایشان مواجه شدید استفاده از سرکه سفید را فراموش نکنید.

لکه روغن اتومبیل

این دسته از لکه ها با شستشو از بین نخواهند رفت. برای پاک کردن این لکه های سرسخت به سراغ پودر نشاسته بروید. پودر را روی لکه بریزید تا چربی را به خود جذب کند سپس با برس پودر را پاک کرده و لباس را با پودر بشویید.

لکه چای

هنگام مواجه با لکه چای ابتدا سعی کنید لباس را زیر و رو کرده و قسمت زیر آن را با آب سرد بشویید. پس از آن می توانید از ماست نیز کمک بگیرید.

لکه جوهر

لکه جوهر ناشی از خودنویس و یا روان نویس را می توان با شیر از بین برد. الکل نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. ابتدا یک دستمال روی ناحیه مورد نظر قرار دهید سپس چند قطره الکل روی آن بریزید و به آن ۱۵ دقیقه فرصت دهید. سپس با دستمالی تمیز الکل را پاک کرده و لباس را آبکشی کنید.

لکه خون

یکی از لکه های غیرقابل پیش بینی که به نظر می آید از بسن بردن آن کار دشواری باشد اما آب اکسیژنه گزینه خوبی برای پاک کردن لکه خون از روی لباس است. آب اکسیژنه را روی لکه موردنظر ریخته و آن را بسابید سپس لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید.

همچنین بخوانید

لکه عرق روی لباس را چگونه از بین ببریم؟

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!