1گزیدهعلم و دانشمحیط زیست

سنگین ترین حیوانات جهان کدام اند؟

کرگدن

کرگدن یکی از بزرگترین و سنگین ترین جانوران روی زمین است. وزن نوزادان پسر بزرگ بیش از چهار تن هستند، بنابراین کرگدن در رقابت برای مبارزه ،مقام دوم را در وزن میان موجودات روی کره ی زمین دارد.

 

خرس های کودیاک

این نوع از خرس ها زندگی و محل زندگی خودشان را با بقیه خانواده خرس ها جدا کرده اند، این خرس ها یکی از سنگین ترین حیوان جهان هستند و تنها در مجمع الجزایر کادیاک در آلاسکا زندگی می کنند. یک خرس نر کادیاک بسیار قد بلند است و وزن آن به حدود ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ پوند می رسد؛اما نوع ماده این حیوانات ۲۰ تا ۳۰ درصد کوچک تر از نوع نر آنها است. جالب است بدانید غذاهای متنوعی در زیستگاه این حیوان وجود دارد اما این حیوان تنها از ماهی، چمن و توت تغذیه می کند. این خرس ها در طول فصل بهار خواب زمستانی را فراموش می کنند و این مسئله موجب افزایش وزن پنجاه درصدی آنها می شود. این حیوان در طبیعت اصولا به صورت انفرادی زندگی می کند اما در موارد نادر آنها را به صورت گروهی نیز مشاهده کرده اند.

 

اسب آبی

 اسب آبی یا (Hippopotamus) سومین پستاندار زمین در کره زمین است. یک اسب آبی بالغ  می تواند به وزن ۷۵۰۰ پوند برسد. آنها بومی آفریقای جنوبی هستندو همچنین بیشتر وقت خود را در آب می گذرانند تا بدن سنگین خود را خنک کنند.

 

کروکدیل

کروکدیل ها بزرگترین خزندگان در جهان بوده و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان زندگی می کنند. طول یک کروکودیل بزرگسال بین ۶ تا ۲۵ فوت ( حدودا ۲ الی ۷ متر ) است و وزن آن تا ۲۳۰۰ پوند است. کروکدیل می تواند بدون غذا برای ماه ها زندگی کند. در چنین مواردی، آنها از انرژی بدن خود استفاده می کنند که به شکل چربی ذخیره شده است.

 

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

 1. وقتی صحبت از وزن جانداران میشه یعنی همه نوع جانداری حتی نهنگ…مطمئنا نهنگ وزن بیشتری از این موجودات که اسم بردید داره
  حالا فرض کنیم منظور شما پستانداران بوده که البته باید این رو در تیتر ذکر میکردید یا مثلا حیواناتی که روی خشکی زندگی میکردند….با این فرض آیا وزن فیل از این موجودات کمتره؟؟؟ چرا نیست تو لیستتون؟؟؟
  نوشتین وزن کروکدیل ۲۳۰۰ پوند که در مقیاس کیلوگرم میشه کمی بیشتر از یک تن…میدونین نژادی از گاو چینی هست که دو تن و نیم وزن داره؟؟؟
  و نکته آخر اینکه وقتی تمام مقیاس های وزنیتون پوند هست باید کرگدن رو هم به پوند مینوشتین نه کیلوگرم هرچند برای فهم بهتر مخاططب بهتره تمام مقیاس های وزنیتون رو تبدیل به کیلوگرم کنین
  در مجموع می تونم بگم مطالب علمی رو از منابع معتبر بردارید و حتمااااا وقتی که بخشیش رو کپی میکنین و بخشیش رو حذف دقت کنین چی رو حذف کردین و در مطلب نهاییتون نقص ایجاد نکنه

  1. خب نهنگ هم از پستانداران دیگه بعدش هم وزن بدن هیچ کدوم از نژاد های گاو ها به دو تن نمیرسه چه برسه به دو تن و نیم بین جانوران خشکی فقط وزن فیل ها کرگدن ها و اسب های ابی به ۲ تن میرسه تازه کرگدن ها هم همه ی گونه هاش وزنشون اینقدر نیست فقط بعضی از گونه هاش مثل کرگدن سفید اسب های ابی هم وزنشون به ندرت به دوتن میرسه ولی خب غیرممکن نیست اما فیل ها وزنشون به راحتی به ۵ الی ۶ تن میرسه اول هم خودتون از منابع معتبر اطلاعات بگیرید بعد به دیگران بگید وزن بدن هیچ کدوم از نژاد های گاو ها به ۲ تن نمیرسه.

 2. سلام‌ بله حرفتون کاملا درسته خیلی موجوداتی هستند ولی وزن سنگینی دارند اما من فقط چند مورد ذکر کردم و فکر باید داخل تیتر میزدم که مثلا ۴ تا جانداری که وزن بالایی دارند.
  بقیه موارد رو هم‌اصلاح میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!