تاریخعلم و دانش

دیوار چین

حقایقی در رابطه با دیوار چین

دیوار چین

یکی از طولانی ترین و بزرگترین سازه های مهندسی در جهان دیوار چین می باشد. این دیوار به طور دقیق ۲۱۱۹۶ کیلومتر امتداد دارد که در سال ۱۹۸۷ میلادی به ثبت جهانی رسیده، در حال حاضر دیوار چین به عنوان یکی از عجایب هفت گانه در کتاب گینس ثبت شده است. 

تاریخچه ی عظیمی از کشور چین در این دیوار دیده می شود. کتیبه ها و سنگ نگاره هایی که هرکدام داستان های اساطیری کشور چین را روایت می کند.
یکی از معروف ترین آن ها نقش زنی به نام منگ جیانگو می باشد که شوهرش یکی از کارگران ساخت این دیوار بوده است.

ارتفاع دیوار چین در بعضی قسمت ها ۱۰ متر و در برخی قسمت ها ۵ متر می باشد، در فواصل ۵۰۰ متری این دیوار برج های نگهبانی وجود دارد که در گذشته برای حفاظت کشور، از این برج های آتش استفاده می کردند.

آخرین مراحل ساخت این دیوار مربوط به دوران حکومت مینگ می باشد، در طول این دیوار شهرها و روستاهای فراوانی وجود دارد، هر کدام از این بخش ها به خوبی از قسمتی که از منطقه آن ها عبور کرده محافظت می کنند.
محبوب ترین قسمت این دیوار از نظر گردشگران، مربوط می شود به بخشی در استان ژانگجیاکو.

حقایقی در رابطه با دیوار چین

ساخت این سازه ی عجیب حدود ۱۸۰۰ سال به طول انجامیده که در طی ساخت آن ۴۰۰ هزار کارگر نیز فوت کرده اند.

پادشاهان چین اغلب زندانیان و مجرمان را برای ساخت این دیوار به کار می گرفتند.

نام های مختلفی از گذشته تا امروز برای این سازه در نظر گرفته شده “دیوار بلند”، “دیوار ده هزار مایلی” نمونه ای از آن ها می باشد. این دیوار امروزه با نام رسمی “دیوار چین” شناخته شده می باشد.

جالب است بدانید دیوار چین، در خلیج شانگهای با نام “first past under Heaven” یعنی اولین دریچه ورود به بهشت شناخته شده است.

در بخش گوبیکو دیوار چین یک سوراخ گلوله ایجاد شده که مربوط به آخرین جنگ می باشد.

۳۰۰ سیاستمدار بزرگ دنیا از قسمت های محبوب این دیوار بازدید کرده اند.

بخشی از دیوار چین که به نام دیوار بادلینگ معروف است در هفته اول ماه های مِی و اُکتبر بیشترین میزان بازدید کننده را دارد که این تعداد گاهی به ۷۰ هزار نفر در روز می رسد.

دیوار چین که روزگاری به عنوان وسیله دفاعی از کشور استفاده می شد امروزه به یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است، در بخش ورودی این دیوار گردشگران می توانند لباس های سنتی چین را تهیه کنند.

حضور عکاسان دائمی در طول مسیر و قرفه های صنایع دستی و مواد خوراکی از دیگر امکاناتیست که در این بخش وجود دارد. 

همچنین میله های فلزی در بخش های مختلف این دیوار وجود دارد، که زوج های جوان را به سمت خود جذب می کند. آن ها برای جاودانه شدن عشقشان قفل هایی را به این میله های فلزی می زنند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. انتخابتون خیلی خوب بود و تصاویر هم عالی اما همچنان ایراد نگارشی داره….شمردید چند بار از فعل می باشد استفاده کردید؟ واقعا جایپزین نداشت؟
    همچنین این جمله ایراد معنایی داره
    “که در گذشته برای حفاظت کشور، از این برج های آتش استفاده می کردند.” یعنی برج کلا از آتش بود یا در اون اتش روشن میکردند یا اسم بیرج اتشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!