تغذیهسبک زندگیسلامت

راه های مقابله با گرمای تابستان

قابل تحمل شدن گرمای تابستان با رعایت چند نکته ساده

برای مراقبت از خود در فصل گرم سال بهتر است در زندگی روزمره‌ی خود تغییراتی ایجاد کنیم برای مثال باید  نوع غذاهایی که می‌خوریم یا لباس‌هایی که می‌پوشیم را تغییر دهیم.همه ما میدانیم که  اشعه ماوراء بنفش (UV) می تواند مضر باشد و برای محافظت از خود در برابر آن باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم،ما در کنار استفاده از کرم ضد آفتاب می توانیم کارهای دیگری هم انجام دهیم تا اینکه فصل گرم تابستان برایمان قابل تحمل شود.

برای اینکه تا حد امکان راحت و خنک بمانید، می توانید منابع گرمای غیر ضروری را در خانه کاهش دهید. این می تواند به معنای تعویض لامپ های رشته ای باشد که گرمای اضافی زیادی ایجاد می کنند. سایر وسایل الکترونیکی نیز می توانند گرمای خانه‌ی شما  را‌ افزایش دهند،مانند رایانه هایی که در حال کار هستند یا پخت و پز با اجاق گاز، سعی کنید استفاده از اجاق گاز خود را در طول روز محدود کنید و در صورت امکان وسایل الکترونیکی را خاموش کنید تا هوای خانه خنک بماند.

نوشته های مشابه

از نهارهای غنی از پروتئین خود داری کنید

خوردن غذاهایی مانند غذاهای دریایی، گوشت قرمز و لبنیات که سرشار از پروتئین هستند، می توانند باعث افزایش دمای بدن شوند. این به این دلیل است که برای هضم این غذاها متابولیسم شما انرژی بیشتری لازم دارد . در عوض، توصیه می‌شود که وعده‌های غذایی کوچک‌تر و سبک‌تر در طول روز بخورید. خوردن یک وعده غذایی پر پروتئین برای نهار، در گرم ترین زمان روز، می تواند باعث گرمازدگی ناخوشایند شما شود.

از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید

اگرچه این نوشیدنیها می توانند وسوسه انگیز باشند، اما نوشابه های گازدار، نوشابه های انرژی زا و آب میوه های پراز شکر می توانند در گرما برای بدن ما مضر باشند. این نوشیدنی ها به دلیل محتوای قند بالایی که دارند، آب بدن ما را کم می کنند ، در صورتی ک نیاز ما در گرما به آب بیشتر می‌‌شود درعوض، خنک و هیدراته ماندن بدن با نوشیدن آب خنک  سالم‌تر است.مطمئن شوید مقدار آبی که در تابستان می نوشید می‌تواند از شما در برابر  گرمازدگی و کم‌آبی محافظت کند.

مکمل های غذایی مصرف  کنید

در ماه‌های گرم‌تر سال، بسیار مهم است که بدنتان  هیدراته و سالم بماند،با مصرف ویتامین B کمپلکس و C می‌توان به هیدراته ماندن بدن کمک کرد. این مکمل‌ها می‌توانند انرژی مورد نیاز را در هنگام گرمای تابستان افزایش دهند. کمپلکس ویتامین B می تواند به افزایش سطح انرژی و ترمیم عضلات شما کمک کند و ویتامین C می تواند به بدن شما کمک کند تا با گرما مقابله کند و با گرما سازگار شود.

منبع: bright side

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. “برای مراقبت از خود در فصل گرم سال بهتر است در زندگی روزمره‌ی خود تغییراتی ایجاد کنیم”…….خود دوم اضافه هست

    مقدمه ای که نوشتید کمی گنگ و نا مفهوم ترجمه شده بود مخصوصا
    “اما یک نوع محافظت که اغلب مردم چیزی در باره‌ی آن نمی دانند  به عنوان “facekini” شناخته می شود، که اشعه ماوراء بنفش را از صورت و موهای ما دور نگه می دارد، چیزی که وقتی نزدیک به آب هستید بسیار مهم است.”
    اصلا مشخص نیست یکی از راه های دوری از گرماست یا بخشی از مقدمه و اصلا توضیحش دقیق و کافی نیست که “facekini” چی هست اصلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!