خانواده و کودکسبک زندگیعلم و دانش

دمای ایده آل اتاق چقدر است؟

دمای مناسب خانه در موقعیت های مختلف چقدر باید باشد؟

محققان کشف کرده‌اند که در واقع زنان دمای اتاق بالاتری را نسبت به مردان ترجیح می‌دهند. با این حال، بهتر است بسته به فعالیتی که ما یا اعضای خانواده در آن شرکت می‌کنیم، دمای ایده آل را برای هر اتاق در نظر داشته باشیم.

دمای ایده آل برای خواب

نوشته های مشابه

خواب برای عملکرد خوب بدن شما بسیار مهم است و دمای اتاق نقش مهمی در خوب خوابیدن شما ایفا می‌کند. گرمای بدن ما به طور طبیعی در هنگام خواب کاهش می‌یابد و به همین دلیل، دمای ایده آل اتاق شما باید بین ۱۵ تا ۱۹ درجه سانتی گراد (۶۰ درجه فارنهایت و ۶۷ درجه فارنهایت) باشد.

دمای ایده آل برای ورزش کردن

مغز ورزش کردن را دوست دارد. ورزش کردن به شما کمک می‌کند تا هوشیارتر، بیدارتر و متمرکز شوید. ترجیحات دمای تمرین از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر افراد زمانی که در داخل خانه با دمای متوسط حدود ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت تا ۷۲ درجه فارنهایت) ورزش می‌کنند بهترین عملکرد و احساس خود را دارند.

دمای ایده آل برای مطالعه

مهارت های مطالعه خوب میتواند به افزایش اعتماد به نفس، شایستگی و همچنین عزت نفس شما کمک کنند. دمای گرمتر می تواند باعث خستگی و خواب آلودگی شما شود و به همین دلیل است که توصیه می شود در حین مطالعه دمای اتاق خود بین ۲۱ تا ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۰ درجه فارنهایت تا ۷۷ درجه فارنهایت) نگه دارید.

دمای ایده آل برای نوزادان

از آنجایی که نوزادان نمی‌توانند به ما بگویند که چه احساسی دارند، بسیار مهم است که مطمئن شویم در دمای مناسبی(نه خیلی گرم و نه خیلی سرد) هستند یا نه. سعی کنید دمای اتاق را ملایم نگه دارید، بین ۲۰ درجه سانتیگراد و ۲۲ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت و ۷۲ درجه فارنهایت)

دمای اتاق ایده آل برای کار

یک فرد به طور متوسط در طول زندگی خود حدود ۹۰۰۰۰ ساعت را در محل کار خود می‌گذراند. یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵، نشان داد که محیط کار ۴۲٪ از کارکنان ادارات در طول تابستان بسیار گرم و ۵۶٪ دیگر دفاترشان در زمستان بسیار سرد است. به نظر می‌رسد دمای مطلوب برای زنان و مردان در محل کار ۲۴ درجه سانتیگراد (۷۵ درجه فارنهایت) باشد، بنابراین مراقب ترموستات اداری باشید.

دمای ایده آل برای سالمندان

برای افراد مسن، دمای بالا می‌تواند مشکل ساز باشد. از آنجایی که آنها ممکن است در تنظیم گرمای بدن خود با مشکل مواجه شوند، گذراندن زمان زیادی در اتاقی که خیلی گرم یا خیلی سرد است می تواند تأثیر منفی بر سلامت آنها داشته باشد. بهتر است ترموستات را روی دمای ایمن، بین ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت و ۷۴ درجه فارنهایت) تنظیم کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. خیلی عالی بود و تصاویر تکمیل کردند مطلب رو…سپاس…فقط
    “سعی کنید اتاق را دمای اتاق را ملایم نگه دارید،”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!