1گزیدهعلم و دانشمحیط زیست

بزرگترین گل های جهان

گل های عجیب جهان

نیلوفر آبی:


نیلوفرآبی گل ملی هند است. همچنین یکی از شناخته شده ترین و بزرگ ترین گل های روی کره زمین می باشد. بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها از سراسر جهان این گل را مقدس می نامند و در اطراف گیاه نیلوفر آبی دعا می کنند. این گیاه برای رشد به آب و هوای گرم و آبهای کم عمق نیاز دارد. اندازه برگ‌های آن بین ۱۰تا ۳۰ سانتی‌متر و اندازه گل آن از ۱۰تا ۲۰ سانتی‌متر متغیراست‌. نیلوفرآبی در اطراف حوضچه ها و دریاچه ها رشد می کند و کاربردهای متنوعی برای مصارف، طب سنتی و آب درمانی دارد.

آروم تیتان:


این گل بزرگترین گل بدون شاخه ای است که تا به حال با آن برخورد کرده اید. آروم تیتان گلی با ظاهری منحصر به فرد است.  در واقع اصلا شبیه گل نیست! این گل به نام گل مرگ نیز شناخته می شود و همچنین این گیاه در بین بدبوترین گل های دنیا نیز قرار دارد و هنگامی که شکوفا می شود بوی جسد گندیده می دهد.

نوشته های مشابه

مگنولیا:


مطالعات نشان می دهد که مگنولیا از اولین گیاهان گلدار در جهان است. فسیل‌های این گل ثابت کرد که حضور آن‌ها در این سیاره به ۱۰۰ میلیون سال قبل بر می‌گردد. مگنولیا نه تنها قدیمی بلکه یکی از بزرگترین گل های جهان نیز به شمار می آید.

این گیاه در شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارد. یک مگنولیا بزرگ می تواند ۶تا۸ اینچ قطر رشد کند. جالب اینجاست که این گیاه گلبرگ و کاسبرگ واقعی ندارد بلکه گلبرگ هایی مانند کاسبرگ دارد. مگنولیا شهد تولید نمی کند، با این حال پرندگان و حشرات را با دیگر ترشحات شیرینش به خود جذب می کند.

رافلزیا آرنولدی:


این گیاه بزرگترین گل در سراسر جهان به شمار می آیدکه قطر آن بیش از ۳ فوت می‌باشد. رافلزیا یک گیاه انگلی است که از حشرات و سایر موجودات تغذیه می کند. این گل ظاهر چندان خوشایندی ندارد؛ علاوه بر ظاهر ناخوشایندش بوی بدی هم دارد و به گل جسد نیز معروف است. این گل وحشی در جنگل ها یافت می شود.

علف نپتون:


علف نپتون یک جلبک دریایی باستانی است و عمر آن تا ۲۰۰۰۰۰ سال می رسد. کمربند جلبک دریایی از اسپانیا تا قبرس امتداد دارد. این کمربند جلبکی در کف اقیانوس های استرالیا و جزایر کارائیب نیز دیده می‌شود. آنها یکی از بزرگترین گل های جهان هستند. علف نپتون همچنین شامل ساقه، ریشه و میوه است.

طول برگ های علف نپتون می تواند به ۱۲۰ سانتی متر برسد. این چمن به دلیل اکسیداسیون کف اقیانوس شناخته شده است.
وجود علف نپتون در هر آبی نشان دهنده کیفیت خوب آن است.

‫۲ دیدگاه ها

  1. مطلب خیلی خوبی بود و گلهای جالبی رو معرفی کردید فقط چون تیترتون بزرگترین گلهای جهان هست ای کاش دو گل ابتدایی رو هم همراه مقیاس و اندازه میاوردید.
    ضمنا یک ایراد املایی
    “مگنولیا نه تنها قدیمی بلکه یکی از بزرگترین گل هاجهان نیز به شمار می آید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!