دسته بندی نشده

ورزش هایی برای درمان دیسک کمر

در ستون فقرات بدن انسان بین مهره های کمری استخوانی، بالشتک ها یا صفحاتی از جنس غضروف وجود دارد که به آنها دیسک گفته می شود. شایع ترین سن ابتلا به دیسک کمر بین ۳۰ تا ۴۰ سالگی است در بسیاری از موارد، بیمار درد کمر یا اندام تحتانی را ماه ها و یا حتی سال ها دارد و معمولاً با مصرف دارو بهبود نسبی پیدا می کند. در ادامه می خواهیم چند نوع ورزش را آموزش دهیم تا بتوانید در خانه دیسک کمر خود را درمان کنید.

نوشته های مشابه

حرکت پلانک

ابتدا بر روی زمین و به شکم دراز بکشید، به گونه‌ای که بدن شما به صورت کشیده از نوک انگشتان پا تا سر، صاف نگه داشته شود.
وضعت بدن باید به صورتی باشد که کف دست‌ها و همچنین نوک انگشتان پا به عنوان تکیه‌گاه‌های بدن استفاده شود. دقت داشته باشید که پشت، کمر و باسنتان صاف و در یک راستا، قرار بگیرد.
در مواردی که شما نمی‌توانید فشار زیاد روی کف دست را تحمل کنید یا اینکه توان کافی برای بلند شدن را ندارید، می‌توانید از ساعد و آرنج خود نیز به عنوان تکیه‌گاه استفاده کنید. در این صورت آرنج‌ها را در موازات شانه قرار دهید تا زاویه ۹۰ درجه بسازد.
تا جایی‌که می‌توانید خود را در حالت شنا به صورتی‌که بدن کاملا صاف باشد، نگهدارید.

حرکت (گربه_شتر)

در حالی که نشسته اید، زانو ها و دست های خود را روی زمین قرار داده و شکم را به سمت داخل بدهید و در عملن حالت کمر را به طرف بالا قوز کنید؛مانند شتری که کوهان دارد. در مرحله بعد سر را به طرف بالا برده و کمر خود را به حالت گود ،مثل گربه  دربیاورید. این حرکات متناوب گربه و شتر را ۱۰ بار تکرار کنید.

حرکت چهار دست و پا

برای انجام این حرکت کافی است چهار دست و پا بنشینید. بازوی چپ را به سمت جلو و پای راست را به سمت عقب بکشید تا بدن شما در راستای باسن و مساوی باشد. ۲ تا ۳ ثانیه در این حالت بمانید، سپس به وضعیت اولیه برگردید. این کار را با دست و پای مخالف نیز انجام دهید. در این حالت باید کشش ملایمی در ناحیه‌ی کمر احساس کنید. مراقب باشید بازو یا پای خود را از ارتفاع تنه بالاتر نبرید، چرا که در غیر این صورت فشار زیادی به کمر و مخصوصاً گردن شما وارد خواهد شد. این حرکت را ده بار انجام دهد و در نهایت در سه ست تکرار کنید.

حرکت کبری

این ورزش را با دراز کشیدن روی شکم شروع کنید و در حالی که پاهای خود را در تماس با زمین قرار می دهید، به آرامی خود را روی آرنج قرار دهید. قبل از بازگشت به حالت مستعد (دراز کشیده و رو به پایین)، وضعیت تقویت را به مدت ۱۰-۱۵ ثانیه حفظ کنید. به تدریج به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید و موقعیت را حفظ کنید. ۱۰ بار تکرار این کشش را هدف قرار دهید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!