سبک زندگیورزش

قهرمان شنا مایکل فلپس

زندگینامه مایکل فلپس

قهرمان شنا مایکل فلپس

مایکل فلپس در ژوئن سال ۱۹۸۵ در بالتیمور مریلند آمریکا به دنیا آمد. پدرش پلیس بود و مادرش نیز مدیریت یک مدرسه را به عهده داشت. مایکل دو خواهر بزرگتر از خودش دارد که آن ها نیز در رشته شنا فعالیت دارند.

نوشته های مشابه

در خاطراتش کودکی او آمده است که از این که سرش را داخل آب ببرد وحشت داشت به همین دلیل به پشت شنا می کرد و کرال پشت اولین مهارتی بود که مایکل آن را فراگرفت.
زمانی که او هفت سال سن داشت پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند و مایکل همراه دو خواهرش با مادرش زندگی می کردند.

این اتفاق باعث شد که او نتواند روی درسهایش تمرکز داشته باشد، زمانی که کلاس ششم بود پزشکان تشخیص دادند که او به بیش فعالی و کمبود توجه دچار است و در همان زمان دارو مصرف می کرد، تا اینکه تصمیم گرفت مصرف داروهایش را قطع کند و به دنیای آرام بخش آب پناه ببرد، و همین تصمیم از او اسطوره ای تکرار نشدنی ساخت.

مایکل با کمک های فراوان مربی خود “باب بومن” توانست در پانزده سالگی وارد رقابت های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی شود، یک سال پس از آن نیز مقام قهرمانی جهان را به دست آورد و در بازی های المپیک سال ۲۰۰۴ که در یونان برگزار شد مایکل توانست ۸ مدال کسب کند که ۶ مدال از آن ها طلا بود.

فلپس در المپیک آتن زمانی که ۱۹ سال داشت ۶ مدال طلا و ۲ مدال برنز به دست آورد و در المپیک ۲۰۰۸ پکن ۸ مدال طلا به دست آورد و توانست عنوان دارنده بیشترین مدال طلا در تاریخ المپیک را کسب کند.

او در سال ۲۰۱۰ در موسسه های “مایکل فلپس”،  “مرکز سلامت کودکان”،  “مدرسه شنای مایکل فلپس” برنامه های کارآمدی در جهت فعالیت کودکان و افزایش تمرکز آن ها به سوی رشته شنا ارائه داد.

مایکل فلپس فارغ التحصیل رشته بازاریابی ورزشی می باشد و این شناگر ماهر در مجموع دارنده ۲۲ مدال المپیک است.

‫۲ دیدگاه ها

  1. انتخابتون خوبه اما نگارش ایراد داشت
    “او به بیش فعالی و کمبود توجه دچار است و در همان زمان دارو مصرف می کرد.
    تا اینکه تصمیم گرفت مصرف داروهایش را قطع کند و به دنیای آرام بخش آب پناه ببرد، و همین تصمیم از او اسطوره ای تکرار نشدنی ساخت.” تا اینکه نمیتونه آغاز پاراگراف باشه باید به خط قبل می چسبوندین.

    “مایکل توانست ۸ مدال طلا کسب کند که ۶ مدال از آن ها طلا بود.”………..این جمله یعنی چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!