سبک زندگیشغل و درآمد

استارت آپ چیه؟

استارت آپ و نحوه راه اندازی آن

استارت آپ چیست؟

استارت آپ به زبان ساده خلق و راه اندازی یک ایده می باشد.  یک کارآفرینی که از مراحل اولیه شروع می شود و به سمت مرحله تأمین مالی حرکت می کند. 

هدف از ایجاد استارتاپ پاسخ سریع به نیازهای پیرامون و ارائه خدمات می باشد.

اصول اساسی استارت آپ

بنیان گذاران

هر استارت آپ شامل یک یا سه نفر از افرادی می باشد که نقش کلیدی در ایجاد آن فعالیت دارند. بنیان گذاران با توجه به ایده ای که دارند سعی در تغییر بازار دارند و متعهد هستند که آن ایده را به ثمر برسانند.

سرمایه گذاری

معمولا استارت آپ ها قصد دارند خودشان روی کسب و کار خود سرمایه گذاری کنند و گاهی این سرمایه را از شرکا و دیگر سرمایه گذاران مانند شتاب دهنده ها تأمین می کنند.

دیدگاه جهانی

تفاوت بین استارت آپ و یک کسب و کار کوچک در این است که استارت آپ می تواند بازخوردی جهانی داشته باشد و بازاریابی آن در سطح جهانی انجام شود.

ثبت شدن استارت آپ

نکته ی مثبت در این گونه کسب و کار این است که استارت آپ همواره یک مرحله بالاتر از داشتن یک ایده روی کاغذ است.

عدم اطمینان و قطعیت

ریسک و شکست در هر کسب و کاری مسئله مهمی می باشد، در رابطه با استارت آپ زوایای ناشناخته ای وجود دارد که حتی گاهی ممکن است به صورت روزانه نیز تغییر کند.

چگونه یک استارت آپ را راه اندازی کنیم؟

۱- با یک ایده کاملا روشن و واضح شروع کنید در نظر داشته باشید که ایده ی شما صرفاً نباید تَک و منحصر به فرد باشد بلکه رمز موفقیت در آن است که ایده شما یک نسخه ی بهتر و کامل تری از آنچه که در بازار وجود دارد باشد.

۲- بعد از آن نوبت به مرحله تحلیل بازار می رسد. ایده ی مناسب برای نزدیک شدن به بازار هدف پرسیدن سؤالات از مشتریان، پیرامون ایده ی خود می باشد.

۳- تناسب محصول و بازار گام بعدی می باشد. زمانی جلب اعتماد مشتری حاصل می شود که با حل مسائل به نیاز آن ها پاسخ داده شود. 

۴- جمع آوری یک تیم خوب برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر بسیار حائز اهمیتی می باشد. تیم هایی که اغلب با شکست مواجه می شوند در قسمت کار تیمی دچار ضعف بوده اند.

۵- رُقبای مستقیم و غیر مستقیم خود را مورد بررسی قرار دهید. شناسایی اینکه آن ها چه افرادی هستند و از چه تکنولوژی هایی استفاده می کنند.

در انتها در نظر داشته باشید که به عنوان یک کارآفرین هیچ گونه هراسی نداشته باشید، بسیاری از کارآفرینان بارها در کار خود با شکستن مواجه شده اند و موفقیت خود را یک روزه به دست نیاورده اند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!