تکنولوژیتلفن همراه

معایب استفاده زیاد از گوشی

تلفن های هوشمند نقش فوق العاده موثری در زندگی ما داشته اند و در این راستا کمک فراوانی به ما کرده اند؛ اما اگر نتوانیم از آنها به درستی و به اندازه استفاده کنیم می توانند بلای جانمان شوند و آسیب های زیادی به ما بزنند.

آسیب به بینایی

نگاه کردن به صفحه نمایش تلفن همراه یا تبلت می تواند باعث خستگی چشم شود در واقع نگاه کردن طولانی مدت به صفحه نمایش چشم ها را خشک کرده و باعث سوزش و قرمزی می شود و به مرور زمان بینایی را هم کاهش می دهد.

افزایش وزن

استفاده از تلفن های هوشمند سبک زندگی بی تحرکی را ترویج می‌دهند که در ادامه این فرایند افزایش وزن در افراد رخ خواهد داد.

افسردگی

بررسی های محققان نشان می دهد استفاده طولانی مدت از موبایل و چک کردن مداوم آن باعث ایجاد افسردگی می شود.
به گفته محققان خلق و خوی افرادی که به تلفن همراه خود اعتیاد دارند و نمی توانند آن را بر زمین گذارند، دچار تغییر شده و روابط احساسی آنها ناپایدار می شود و نمی توانند بر روی کارهای خود به درستی تمرکز کنند.

عادی شدن غلط های املایی و دستور زبان

اما سر و کار داشتن با پیغام هایی کـه اشتباهات املایی و دستوری دارند بعد از مدتی باعث می‌شود در هنگام خواندن مطالب دیگر متوجه اشتباهات املایی نشویم.
علت این مسأله آن اسـت کـه وقتی بـه اشتباهات املایی دوستان مان عادت میکنیم ،و ذهن بعد از مدتی این شکل از کلمات را قابل قبول تشخیص می‌دهد، ممکن اسـت حتی در زمان نوشتن یک گزارش کاری مهم هم متوجه اشتباهات املایی خود نشویم.

اختلال در خواب

خواب ناکافی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور نمایشگر دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی هوشمند می تواند یادگیری را نیز دشوار کرده و موجب حواس پرتی و اختلال در حافظه طی روز بعد شود. پس از مقایسه مغز افرادی که با محرومیت از خواب مواجه بودند با مغز افرادی که خواب کافی داشتند، دانشمندان دریافتند که متابولیسم و جریان خون در چندین بخش مغز افرادی که کمبود خواب داشتند، کاهش داشته است. این به اختلال در عملکرد شناختی و رفتار منجر می شود.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. مطلب خوبی بود و نسبت به کارهای قبلیتون ایراد کمتری داشت ممنون…البته بهتره برای هر میان تیتر عکس رو هم زیر میان تیتر بزنید نه آخر مطلب…همچنین این جمله قبل “و” نیاز به ویرگول نیست.
    “املایی دوستان مان عادت میکنیم ،و ذهن بعد از مدتی این شکل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!