روانشناسیسبک زندگی

چگونه از همسرم استقبال کنم؟

چگونه از همسرم استقبال کنم؟

اینکه موقع بازگشت همسرتان به خانه چه‌کاری انجام دهید و یا چه‌رفتاری داشته باشید، تاثیر بسیار زیادی روی زندگی دارد. این مسئله مشخص می‌کند که شما در آن چند ساعت اوقات خوبی خواهید داشت یا نه.
البته جدا از اینها، تقریبا بیشتر خانواده‌ها همین چند ساعت را برای برای صحبت‌کردن، باهم‌بودن و . . . فرصت دارند. همیشه باید از فرصت‌های کوچک طوری استفاده کنیم، که تاثیر‌های بزرگ در زندگی داشته باشند.

نوشته های مشابه

نکاتی در این‌باره عرض می‌کنیم که امیدوارم مفید باشد.

_ همسرتان ساعت‌های طولانی را در محیط کار گذرانده، پس خسته است، انتظار نداشته باشید به‌محض اینکه وارد خانه می‌شود، مشغول صحبت با شما شود. مثلا یک فرصت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای لازم است.
گاهی توقعات اشتباه باعث مشکلات می‌شود، توقعاتی که در هر شرایط، از هر فردی دارید با در نظر گرفتن موقعیت او باشد.

_ به حضور همسرتان در خانه اهمیت بدهید، او را تحویل بگیرید؛ این احساس را به او منتقل کنید که حضورش بسیار پراهمیت است. لازم نیست هر روز با یک دست گل منتظر ورود همسرتان باشید، گاهی یک سلام و احوال‌پرسی گرم بسیار تاثیر‌گذارتر است.

_ برنامه ریزی مناسب داشته باشید.
کارهای مهم را قبل از ورود همسرتان انجام دهید تا خیالتان راحت باشد. به‌خوتان فرصتی بدهید و کنار او یک فنجان چای بنوشید‌.

_ از همسرتان بپرسید، آیا روز خوبی را داشته یا نه؛ اما او را بازجویی نکنید، سوالات بیش از حد احساس خوبی را منتقل نمی‌کند.

_ این اصلا خوب نیست که موقع ورود همسرتان به تلویزیون و یا آشپزخانه چسبیده باشید. هرکاری جای خودش را دارد.

_ همیشه موقع صحبت کردن، اول خبر‌های خوب را بگویید، سپس اخبار بد را؛ تاجایی که می‌توانید اخبار بد را کمتر بگویید، اگر هم نیازی نیست و دلیلی برای بیانش نیست، اصلا نگویید.

_ مهم‌ترین نکته!
حتما حتما هنگام ورود همسرتان لبخند به لب داشته باشید، حتی اگر کوهی از مشکلات روی دوشتان سنگینی می‌کند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. بسیار عالیی و انتخاب قشنگی داشتید…فقط شما و دوستان دیگه ای که درباره اخلاق و خانواده می نویسید لطفا شکل متقابل رفتار صحیح مرد با زن رو هم در نظر داشته باشید که سایت متهم به جانب داری یک سویه از مردها نشه…..سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!