آشپزخانهسبک زندگی

چگونه مایکروویو را تمیز کنیم؟

تمیز کردن مایکروویو با بخار آب و لیمو ترش

مایکروویو‌ها نیز مانند هر وسیله دیگری به شدت در معرض آلودگی‌ها قرار دارند و باید برای تمیز کردن آن‌ها یک برنامه زمانی خاص را در نظر گرفت. اگر این وسایل به موقع تمیز نشوند، می‌توانندبرای سلامتی ما مضر باشند. در این مقاله به چند راهکار ساده برای تمیز کردن مایکروویو اشاره می‌کنیم.

از آنجایی که مایکروویو وسیله ای است که قادر به تولید گرما است، می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. مواد تمیز کننده کلیدی در اینجا بخار است.بخار رایج ترین باکتری ها را از بین می برد و کثیفی را نرم می کند و پاک کردن آن را آسان می کند.

برای تولید بخار در مایکروویو، یک لیوان بزرگ یا پیمانه را پر از آب کنید. آب را حدود پنج دقیقه یا تا زمانی که مایع به جوش بیاید گرم کنید. هنگامی که بوق مایکروویو هشدار می‌دهد، درب را به مدت پنج دقیقه دیگر بسته بگذارید تا بخار بتواند درون لکه‌های غذا نفوذ کند.

بهتر است یک قطره سرکه سفید و کمی آب لیمو به آبی که گرم می کنید اضافه کنید.  سرکه هر بوی ماندگاری را از بین می‌برد و لیمو عطر تازه‌ای به آن اضافه می‌کند. سرکه و لیمو بخار را تکمیل می کنند، که به تنهایی یک پاک کننده بسیار قوی است.

پس از آن هر گونه مواد غذایی و چربی باقی‌مانده در مایکروویو نرم خواهند شد و می‌توانید با استفاده از یک حوله میکروفیبر یا یک اسفنج تمیز آشپزخانه آنها را پاک کنید.

اگر لکه های سرسختی دارید، آنها را با خمیری که از جوش شیرین و آب درست شده پاک کنید. به سادگی آب و جوش شیرین را مخلوط کرده و روی لکه یا غذا را با آ‌ن‌ بپوشانید.
بگذارید پنج دقیقه بماند، سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

اگر هنوز مایکروویو شما بوی بد می‌دهد میتوانید از این دو روش برای رفع بو استفاده کنید:

تفاله قهوه: ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری تفاله قهوه را به یک دوم فنجان آب اضافه کنید. فنجان را به مدت ده دقیقه در مایکروویو قرار دهید.عطر قهوه بوهای بد را خنثی می‌کند و به رایحه‌ای دلپذیر کمک می‌کند.

عصاره وانیل: ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری عصاره وانیل را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو بریزید و آن را حرارت دهید تا به جوش آید. سپس مایکروویو را به مدت ۳۰ ثانیه در حالت بسته قرار دهید و اجازه دهید بخار مایکروویو را پر کند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!