1گزیدهعلم و دانشمحیط زیست

پرندگان زیبای جهان

چند نمونه از زیباترین و پرندگان جهان

پرندگان نسبت به هر پستاندار خشکی‌زی دارای برخی از رنگ‌ها و نقش‌های پر جنب و جوش در بدن خود هستند. پرندگان می توانند رنگ هارا تشخیص دهند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها نمایش زیبایی از رنگ ها و الگوها را به رخ بکشانند.

وقتی صحبت از ویژگی‌های فیزیکی به میان می‌آید، بیشتر گونه‌های پرندگان دارای دوشکل جنسی هستند، به این معنی که نر و ماده را می‌توان به راحتی تشخیص داد. برای جذب ماده ها در طول جفت گیری، مردان رنگارنگ تر و درخشان تر از ماده ها به نظر می رسند.

در ادامه با چند نمونه از این پرندگان آشنا می‌شویم.

۱.کبوتر نیکوبار

کبوتر نیکوبار را می توان در سراسر جزایر آندامان و نیکوبار هند و همچنین مجمع الجزایر مالایی یافت. این پرنده رنگارنگ را باید در هوای آزاد تماشا کرد.  طول این پرنده ۴۰سانتی‌متر است و در مقایسه با کبوتر معمولی غول پیکر است.

۲.قرقاول طلایی

کوه های غرب چین محل زندگی قرقاول طلایی می‌باشد. قرقاول چینی و قرقاول رنگین کمانی نام دیگر این نوع پرنده است. نرهای قرقاول دارای تاج های زرد مایل به طلایی و بدن قرمز درخشان هستند که آنها را جذاب تر و سرزنده تر از ماده ها می کند. در مقایسه با قرقاول نر، رنگ ماده به طور قابل توجهی تیره تر است.

۳.جی آبی

پرندگان آبی یکی از باهوش ترین و زیباترین پرندگان جهان هستند. آنها در سراسر جنگل های شرق و مرکزی آمریکای شمالی یافت می‌شوند.جی‌های‌آبی دارای پرهای خیره کننده آبی، سفید و سیاه هستند. متمایزترین ویژگی این پرنده آوازخوان صدای عجیب (جی جی) است که از خود تولید میکند، آنها همچنین می توانند صدای گونه های دیگر پرندگان را نیز تقلید کنند.

۴.گولدیان‌ فنچ

این پرنده استرالیایی چشم ها را با زیبایی و تنوع رنگهایش به چالش می کشد. گولدیان‌ به دلیل رنگهای فراوانی که دارد به فنچ رنگین کمانی نیز مشهور است. پرندگان مونیا و گنجشک های هندی از بستگان نزدیک این پرندگان خیره کننده هستند.

۵.جغد برفی

جغد برفی ممکن است برای هرکسی که فیلم های هری پاتر را دیده باشد آشنا به نظر برسد.هری پاتر جغد را به عنوان قاصد فرستاده بود.

جغد برفی، گونه ای بسیار نادر از جغدها می‌باشد که در یادگیری نیز بسیار باهوش است این پرنده، بومی آمریکای شمالی و همچنین اوراسیا می‌باشد. رنگ جغدهای نر تماما سفید است ، در حالی که ماده ها چند پر سیاه در پشت خود دارند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. “پرندگان نسبت به هر پستاندار خشکی‌زی دارای برخی از رنگ‌ها و نقش‌های پر جنب و جوش در بدن خود هستند. پرندگان می توانند رنگ ها

   را تشخیص دهند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها نمایش زیبایی از رنگ ها و الگوها را به نمایش بگذارند.”
  ……………..چرا این جمله نصفه رها شده و رفته خط پایین

  “بیشتر گونه‌های پرندگان دارای دوشکلی جنسی هستند”…دو یای تعریف پشت سر هم نمیان..درستش میشه دو شکل جنسی

  تصاویرتون عالی بودند

 2. قسمت اول رو متوجه نشدم کجای جمله رو میگین کامل نیست
  اما قسمت دوم رو اصلاح کردم
  ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!