خانواده و کودکسبک زندگی

راه هایی برای رفع استرس فرزندان در انتقال به مدرسه جدید

رفتن به مدرسه جدید لزوماً نباید منبع استرس و اضطراب برای فرزندان شما باشد. به عنوان والدین، ​​چه کاری می توانید انجام دهید تا به آنها کمک کنید تا کمتر مضطرب شوند؟

این راه ها را امتحان کنید:

 ۱- از نادیده گرفتن ترس فرزندان خود بپرهیزید. آنها ممکن است واقعاً از شروع در مدرسه ای جدید، که برای بسیاری از بچه ها معمول است، بترسند. کودکان ممکن است نگران قلدری ها و آموزش های سخت باشند. همچنین ممکن است از این که مجبورند دوستان جدید پیدا کنن یا از تنهایی بترسند. با این وجود، مهم است که به ترس های فرزندان خود توجه کنید و با همدلی و درک آنها را برطرف کنید. انتقال به مدرسه جدید گامی مهم برای کودکان است. ممکن است برای بزرگسالان بی اهمیت به نظر برسد، اما کودکان تمام روز خود را در مدرسه می گذرانند و مجبورند شبها تکالیف خود را تکمیل کنند. زندگی آنها حول محور مدرسه و افرادی که در آنجا می بینند می چرخد.

۲-  حساسیت زدایی می تواند به کودکان در انتقال به مدرسه جدید کمک کند. حساسیت زدایی فرایند مواجهه تدریجی و مکرر با چیزی است که از آن ترسیده می شود و منجر به کاهش واکنش احساسی می شود. اگر کودکان در تطبیق با فکر شروع یک مدرسه جدید با مشکل روبرو هستند ساده ترین راه برای این کار این است که قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک بار یا چند بار، همراه فرزند خود به مدرسه بروید. از کلاسهای جدید، زمین بازی، کتابخانه و حتی بوفه مدرسه فرزند خود دیدن کنید. ببینید آیا می توانید تا زمانی که آنجا هستید با معلم فرزندتان ملاقات کنید. اگر آنها در دسترس نیستند، حداقل می توانید دریابید که کلاس اقامت آنها در کجا خواهد بود. با مراجعه به مدرسه جدید ، به فرزند خود کمک می کنید تا آماده شود. با آشنایی با چیدمان مدرسه، احتمال گم شدن آنها کمتر است، بنابراین اولین روز خود را راحت تر می کند.

۳- به ویژگی های مثبت مدرسه جدید اشاره کنید. آیا زمین بازی بزرگتری نسبت به زمین قدیمی آنها دارد؟ آیا منوی ناهار بهتری با گزینه های بیشتر دارد؟ آیا تعطیلی بیشتری در این مدرسه وجود دارد؟ با جستجوی جنبه های مثبت، می توانید به فرزندان خود نشان دهید که رفتن به مدرسه جدید ممکن است برای آنها سرگرم کننده باشد. این جنبه های مثبت به آنها انگیزه می دهد که با شروع منتظر آن باشند. در مورد مدرسه جدید تحقیق کنید و فرزندان خود را با حقایق جالب و جدید شگفت زده کنید. همچنین ممکن است بخواهید لیستی از فعالیت های بعد از مدرسه را تهیه کنید و آن را با فرزندان خود مرور کنید تا ببینید آیا آنها علاقه مند به مشارکت هستند یا خیر.

۴- روال کار جدید یا برنامه روتین روزانه خود را به فرزندانتان نشان دهید. بچه ها عاشق کارهای روزمره هستند. آیا فرزند شما سوار اتوبوس می شود ، پیاده به مدرسه می رود ؟ اگر قصد پیاده روی دارد، سریعترین مسیر را برای رفتن فرزندتان به مدرسه پیدا کنید. برای رانندگی یا پیاده روی در آن مسیر وقت بگذارید تا بدانند کجا می روند. آیا قصد دارید خودتان او را با ماشینتان به مدسه ببرید؟ به آنها کمک کنید با مسیری که هر روز قرار است طی کنند آشنا بشوند. اگر برای او سرویس می گیرید حتما قبل از شروع مدرسه او را با راننده سرویس آشنا کنید.

 ۵- فرزندان خود را در روند آماده شدن برای مدرسه جدید مشارکت دهید. برای بچه ها مهم است که احساس کنند نظرات آنها اهمیت دارد. این به آنها کمک می کند تا با ترس کمتری به مدرسه جدید منتقل شوند. فرزندان شما می توانند به شما در انتخاب وسایل و لباس های مدرسه خود برای سال جدید کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما در فکر ایده های جدید صبحانه یا غذاهای مورد علاقه خود برای ناهار و میان وعده های بعد از مدرسه کمک کنند.

 امیدوارم بتوانید با خواندن این مطالب به فرزندان خود کمک کنید تا برای رفتن به مدرسه شروع خوبی را تجربه کنند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. بسیار عالی مطلب بسیار خوبی بود همچنین به جا از میان تیتر و رنگ متفاوت استفاده فرمودید…..فقط لطفا در این پاراگراف بازبینی بفرمایید چند جمله نامفهوم داشت
    “پیاده به مدرسه می رود یا شما هر روز با آن سوار می شوید؟ اگر قصد پیاده روی دارد، سریعترین مسیر را برای رفتن فرزندتان به مدرسه پیدا کنید. برای رانندگی یا پیاده روی در آن مسیر وقت بگذارید تا بدانند کجا می روند. اگر قصد دارید فرزند خود را به مدرسه برسانید ، هنگام رانندگی در مدرسه او را با خود ببرید. به آنها کمک کنید با مسیری که هر روز طی می کنید آشنا شوند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!