روانشناسیسبک زندگی

با افرادی که بی‌احترامی می‌کنند، چه رفتاری داشته باشیم؟

با افرادی که بی‌احترامی می‌کنند، چه رفتاری داشته باشیم؟

همه‌ی ما در جامعه‌ خواه‌نا‌خواه با افرادی برخورد می‌کنیم، که احترام طرف مقابل را حفظ نمی‌کنند. ممکن است یک غریبه باشد که برای بار اول و آخر او را می‌بینیم، در هر صورت باید نحوه برخورد با آنها را بدانیم.
البته انسان نباید خودش را بابت چنین موضوعاتی آزرده کند، سعی کنیم ذهنمان را درگیر مسائل مهم و پراهمیت کنیم.

نوشته های مشابه

راهکارهایی در این‌باره ارائه می‌دهیم، امیدواریم که مفید باشد:

_ وقتی با این افراد برخورد می‌کنید آرامشتان را حفظ کنید، اگر عصبانی شدید مهارت کنترل خشم را به‌کار بگیرید، به این صورت: هر زمان که عصبانی شدید کمی قدم بزنید و بعد بنشینید؛ انگشت اشاره دست راست را بین دو ابرو بگذارید و ۱۰ ثانیه فشار دهید؛ آب بخورید‌.

_ زمانی که کسی به شما بی‌احترامی می‌کند، نباید مثل خودش پاسخ بدهید، رفتارش را مودبانه ولی قاطع و محکم گوشزد کنید.

_ با افراد بی‌ادب جرّ و بحث نکنید، چون آخرش به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید، در واقع با این کار فقط زمان با ارزش خود را از دست می‌دهید.

_ ما نمی‌توانیم رفتار اشتباه یک شخص را تغییر دهیم، ولی می‌توانیم به صورت غیرمسقیم به او نشان دهیم که رفتارش اشتباه است تا خودش برای تغییرش تلاش کند‌. شما فقط می‌توانید به انسان بی‌ادب تذکر دهید که رفتارش درست نیست. تلاش برای تغییر دادن افراد نتیجه‌ای ندارد، فقط اوضاع را بدتر می‌کند، او خودش باید بخواهد که تغییر کند.

_ گاهی مواقع بی‌ادبی افراد به‌‌خاطر سوءتفاهم است، در این شرایط باید از فرد مقابل بپرسید که چرا این رفتار را با شما دارد؟ سعی کنید حرف‌هایش را درک کنید، البته هر دلیلی که داشته باشد نمی‌تواند بی‌ادبی‌اش را توجیه کند، ولی اگر نظری منطقی داشت آن را برسی کنید.

_ اگر شخص مقابل غریبه است، مسلما دیگر او را نمی‌بینید، پس نسبت به رفتارش بی‌توجه باشید و حساسیت نشان ندهید.

_ ارتباط خود را با افراد بی‌ادب قطع کنید، اگر هم مجبورید، خودتان را در مقابله با آن‌ها محدود کنید. مثلا اگر یکی از همکارانتان است، نیازی نیست با او بحثی داشته باشید، در حد سلام و خداحافظ.

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!