تغذیهسبک زندگی

علت وا رفتن کباب تابه ای و کوکو

کباب تابه ای و انواع کوکو از جمله غذاهای بسیار خوش مزه و دوست داشتنی هستند که اغلب در سفره های ما ایرانی ها دیده می شوند.

برخی تلاش می کنند مطابق با دستورالعمل های موجود در انواع سایت ها، این غذاها را بپزند؛ اما نتیجه ای که در پایان کار حاصل می شود، با چیزی که فکر می کردند متفاوت و گاهی ناراحت کننده است. در واقع این همان فوت کوزه گریست که با پرسیدن از یک فرد با تجربه و به کارگیری آن، می توانید نقص در پخت را حل نمایید و مثل یک آشپز درجه یک دوباره کارتان را شروع کنید. پس امیدوار باشید و بدانید شما هم قطعا موفق خواهید شد.

نوشته های مشابه

 اگر غذای شما طعم خوبی دارد اما انسجام کافی و ظاهر مناسبی ندارد ( به قول معروف وا می رود)، متن زیر را مطالعه کنید، شاید بتواند تا حد زیادی به شما کمک کند و اثر بخش باشد.

  1. تعداد تخم مرغ: برای پخت کوکو سیب زمینی یا سبزی، به تعداد مناسب تخم مرغ اضافه کنید. کمبود تخم مرغ، می تواند یکی از دلایل وا رفتن کوکو باشد.
  2. جدا کردن آب پیاز: سعی کنید به جای چرخ کردن مواد با خردکن، از رنده استفاده کنید. زیرا می توانید به راحتی آب پیاز را جدا کرده تا انسجام بیشتری در کوکو و کباب تابه ای ایجاد شود.
  3. مقدار پیاز مورد استفاده: پیاز یکی از موادی است که در پخت بیشتر غذاها استفاده می شود و طعم بسیار خوب و خوش مزه ای به غذا می دهد؛ اما بد نیست بدانید که خوش مزه بودن یک ماده ی غذایی دلیل خوبی برای استفاده ی بیش از حد از آن نخواهد بود؛ پس به مقدار لازم پیاز اضافه کنید تا غذای شما بافت مناسب و در نهایت ظاهر خوبی داشته باشد.
  4. اضافه کردن تخم مرغ به تاوه ای: برخی به تابه ای مقدار کمی تخم مرغ هم می زنند که به منسجم شدن آن کمک می کند.
  5. استفاده از آرد: اضافه کردن مقداری آرد به کوکو، کتلت (گوشت یا سیب زمینی) یا تابه ای در پایان کار و قبل از سرخ کردن آن باعث می شود مواد خوب سرخ شوند و وا نروند. انتخاب نوع آرد ( گندم، سوخاری یا نخود) بنا به نوع غذا و بسته به سلیقه ی شما به انتخاب خودتان خواهد بود.
  6. سیب زمینی خام یا پخته؟ استفاده از سیب زمینی پخته به جای خام نیز می تواند یکی از علت های وارفتن کوکو باشد.
  7. استفاده از سبزی یخ زده و خیس در کوکو: در پخت کوکو سبزی از سبزی یخ زده استفاده نکنید، سبزی یخ زده بعد از باز شدن در مواد کوکو آب می اندازد و خود باعث رقیق شدن مواد کوکو و خراب شدن آن خواهد شد.
  8. استراحت دادن مواد: اگر مواد را قبل از سرخ شدن، به مدت حدود یک ساعت در یخچال برای استراحت قرار دهید، غذای شما کیفیت بهتری خواهد داشت.
  9. ورز دادن مواد: ورز دادن مواد در ایجاد بافت خوب و منسجم در یک کباب تابه ای کمک زیادی خواهد کرد و مانع از ترک خوردگی آن در هنگام پخت خواهد شد.

نکات بالا، با استفاده از تجربیات افراد مختلف گردآوری شده است. امیدواریم مطالعه ی دقیق و استفاده از آن ها، به شما کمک کند تا غذایی لذیذ و زیبا تهیه کنید و در کنار خانواده ی عزیزتان نوش جان فرمایید. اگر شما هم تجربه ی جالب و مفیدی دارید، ما را هم از آن بهره مند سازید.

با سپاس

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!