ادب و فرهنگسبک زندگی

فضیلت فرستادن صلوات

فضیلت فرستادن صلوات

فضلیت فرستادن صلوات را می‌توان به دو بخش دنیوی و اخروی تقسیم کرد. صلوات در دنیا باعث: برآورده شدن حاجات، زیاد شدن مال، رفع فقر، بخشش گناهان، خوشبو شدن، درمان فراموشی، نجات از سختی، تندرستی و . . . می‌شود. و اما برکت‌های اخروی صلوات را می‌توان به پنج دسته، تقسیم کرد: *عالم‌برزخ *قیامت *پل‌صراط *جهنم *بهشت

نوشته های مشابه

*عالم‌برزخ
فرستادن صلوات به صورت مداوم، عذاب قبر را در عالم برزخ از ما دور می‌کند. ظلمت گناه را از بین می‌برد، صلوات در قبر به فریاد انسان می‌رسد، چهره فرد را در برزخ نورانی و جان دادن را آسان می‌کند.

*قیامت
صلوات در روز قیامت انسان را شفاعت می‌کند و او را جزء نزدیکترین افراد به پیامبر(ص) قرار می‌دهد‌. خداوند هفتاد حاجتش را در قیامت برآورده می‌کند و از هر طرف به به سوی او نور می‌تاباند‌.

*پل‌صراط
صلوات به هنگام رد شدن از پل‌صراط انسان را راهنمایی می‌کند و مانند نوری راه درست را برای او روشن می‌کند‌.
رسول اکرم(ص) می‌فرمایند: بر من بسیار درود بفرستید، زیرا درود فرستادن بر من، بر صلوات فرستنده نوری است در قبر و نوری است بالای صراط و نوری است در بهشت.

*جهنم
صلوات از انسان در برابر گرمای جهنم محافظت می‌‌کند و مانع ورود او به آتش می‌شود. رسول‌خدا(ص) فرمود: آن کس که بر من درود بفرستد داخل آتش نخواهد گردید و هرکس درود فرستادن بر من را فراموش کند، از راه بهشت به خطا خواهد رفت.

*بهشت
کسانی که صلوات می‌فرستند، در بهشت حورالعین نصیبشان می‌شود، دوست پیامبر(ص) شده و هفتادهزار قصر بهشتی دریافت می‌‌کنند.

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!