تکنولوژیرایانه

چگونه طول عمر لپ تاپ را افزایش دهیم؟

لپ تاپ به عنوان یک دستگاه چند منظوره که هم برای اهداف حرفه ای و هم برای اهداف شخصی استفاده می شود، ابزار مهمی در زندگی روزمره شما است. نکاتی وجود دارد که باید هنگام استفاده از آن در نظر داشته باشید، تا لپ تاپ برای مدت زمان طولانی تری کارآمد باشد.

قبل از اینکه به این نکات بپردازیم، باید اشاره کنیم که هیچ قانون دقیقی در مورد چگونگی افزایش طول عمر لپ تاپ شما وجود ندارد. دلیل این امر نه تنها در این واقعیت نهفته است که لپ تاپ ها ممکن است از نظر فناوری متفاوت باشند، بلکه مردم تمایل دارند از آنها برای وظایف مختلف و به روش های کاملاً متفاوت استفاده کنند.

با این حال، در واقع سه عامل مرتبط وجود دارند که تعیین می‌کنند لپ‌تاپ شما تا چه زمانی قابل استفاده خواهد بود:

 • سخت افزار لپ تاپ
 • هدف استفاده شما از لپ تاپ
 • نحوه نگهداری از آن 

۱٫ داخل و خارج آن را مرتباً تمیز کنید

اجزای لپ‌تاپ دارای قطعاتی هستند که می‌توانند هنگام استفاده از دستگاه گرم یا سرد شوند. انبساط و انقباض مداوم فلز منجر به سایش سخت افزار می شود. در نهایت، پس از استفاده های زیاد، آن قطعات ممکن است از کار بیفتند. این یک امر کاملا عادی است. با این حال، می توانید با تمیز کردن منظم لپ تاپ خود، آن را به تعویق بیندازید.

۲٫ غذا و نوشیدنی ها را از آن دور نگه دارید

ریختن خرده های غذا روی لپ تاپ ممکن است به آن آسیب برساند. باید بدانید که تمام اجزای ضروری زیر کیبورد قرار دارند. در نتیجه، کلیدها ممکن است غیرقابل استفاده شوند.

۳٫ لپ تاپ را در نور مستقیم خورشید یا گرما نگهداری نکنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اجزای لپ تاپ به دماهای بالا حساس هستند، بنابراین برای افزایش طول عمر، دستگاه خود را از آفتاب مستقیم دور نگه دارید.

۴٫ قبل از استفاده از آن دستان خود را بشویید

روغن و کثیفی دستان شما به مرور روی لپ‌تاپ جمع می‌شود. ضدعفونی کردن دست‌ها قبل از استفاده از لپ تاپ می تواند به تمیز نگه داشتن رایانه شما کمک کند.

۵٫ حافظه دستگاه خود را پاکسازی کنید

اگرچه حذف برنامه‌ها و فایل‌های نامربوط لزوماً طول عمر لپ‌تاپ شما را افزایش نمی‌دهد، اما عملکرد آن را سریع‌تر می‌کند و میزان گرمای تولید شده توسط فعالیت پردازنده را کاهش می‌دهد.

۶٫ عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید

به طور متوسط ​​یک باتری لپ تاپ حدود ۳۰۰-۵۰۰ شارژ دوام می آورد، اما این تعداد ممکن است متفاوت باشد. عمر باتری دستگاه شما بستگی زیادی به نحوه استفاده از لپ تاپ دارد. با انجام موارد زیر به احتمال زیاد باتری خود را برای مدت طولانی تری استفاده خواهید کرد:

 • لپ تاپ خود را همیشه به برق وصل نگذارید
 • روشنایی صفحه نمایش خود را کاهش دهید
 • حداقل تعداد تب ها را در مرورگر خود باز نگه دارید
 • برنامه های زیادی را همزمان باز نگذارید
 • به جای اسپیکر لپ تاپ از هدفون استفاده کنید
 • حتما از پد خنک کننده استفاده کنید

منبع ترجمه شده از سایت ۵minutecrafts.site

 

 

‫۲ دیدگاه ها

 1. “تا لپ تاپ خود برای مدت زمان طولانی تری کارآمد باشد.”…….”خود” اضافه هست
  “میزان گرمای تولید شده توسط فعالیت پردازنده کاهش می‌دهد.” بعد پردازنده نیاز به “را” داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!