تکنولوژیرایانه

در صورت ریختن آب روی لپ تاپ چه باید کرد؟

ریختن آب روی لپ‌تاپ می‌تواند به شدت به آن آسیب برساند یا دستگاه را کاملاً از کار بیاندازد. اما اگر نترسید و سریع و درست عمل کنید، می توانید آن را سالم نگه دارید.

این مقاله به شما می‌گوید در صورت ریختن مایعات روی لپ‌تاپ خود چه کاری باید انجام دهید.

۱٫ فورا لپ تاپ خود را خاموش کنید. سیم برق را از برق بکشید، سپس دکمه پاور را به مدت ۵ تا ۷ ثانیه نگه دارید. هرچه سریعتر این کار را انجام دهید، احتمال سالم ماندن دستگاه شما بیشتر می شود. زمان را برای خاموش کردن آن تلف نکنید. حتی چند لحظه اضافی می تواند باعث اتصال و خرابی کوتاه شود.

۲٫ باتری را فقط در صورتی خارج کنید که خارج کردن آن برایتان ساده است. اگر نیاز به باز کردن پیچ پنل پشتی دارید، بهتر است زمان را برای این کار تلف نکنید.

۳٫ تمام درایوهای USB و هر چیز دیگری که به لپ تاپ متصل است را بردارید. مهم است که مطمئن شوید دستگاه، برق دریافت یا آن را برای منابع خارجی تولید نمی کند.

اگر لپ تاپ شروع به گرم شدن بسیار، دود کردن یا جرقه زدن کرد، آن را لمس نکنید، به خصوص با دست های خیس یا اگر لباس خیس به تن دارید.

۴٫ از یک پارچه خشک برای پاک کردن مایعات از سطح لپ تاپ، صفحه کلید، هر روزنه یا پورت استفاده کنید.

۵٫ دستگاه الکترونیکی را وارونه کنید و اجازه دهید آب تخلیه شود. یک حوله یا دستمال زیر آن قرار دهید.

۶٫ لپ تاپ را به مدت ۲۴ ساعت در این حالت بگذارید تا مایعی که داخل آن فرو رفته است تبخیر شود. اگر به دلایلی نمی توانید آنقدر صبر کنید، حداقل ۴ ساعت این کار را انجام دهید.

۷٫ لپ تاپ خیس را در برنج خشک نکنید، فضای باز گزینه بهتری برای این کار است.

۸٫ پس از مدتی می توانید سعی کنید دستگاه را روشن کنید. در صورت عدم آسیب شدید، لپ تاپ باید شروع به کار کند.

۹٫ لپ تاپ خود را به تعمیرگاه ببرید. پس از تبخیر مایع، بعضی از ذرات در جایی که نباید وجود داشته باشند، باقی می‌مانند. در آینده، این می تواند منجر به آسیب دیدگی شود. تکنسین تمام عناصر آلوده را با استفاده از روش های خاص تمیز می کند.

۱۰٫ اگر باتری با مایع تماس پیدا کرد، باید یک باتری جدید بخرید، زیرا باتری قدیمی ممکن است آسیب دیده باشد و این باعث می شود استفاده از لپ تاپ ایمن نباشد.

۱۱٫ اگر برای دستگاه شما اتفاقی افتاد، مشورت با یک متخصص را فراموش نکنید.

منبع ترجمه شده از سایت ۵minutecrafts.site

 

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!