1گزیدهادب و فرهنگسبک زندگی

شگفت انگیز ترین بناهای ساخته شده

چند نمونه از عجیب ترین ساختمان های جهان

کلیسای هالگریمورک

کلیسای هالگریمور بلندترین و غیرمعمول ترین کلیسای ایسلند است که واقع در شهر ریکیاویک می‌باشد. طراحی نوردیک پایه ساخت این کلیسا بود که دیدنی ترین کار معمار گوئوجون ساموئلتون است. تکمیل این بنای مقدس که در سال ۱۹۴۵ شروع شد بیش از ۳۸ سال طول کشید.

نوشته های مشابه

این کلیسا در واقع به نام شاعر معروف ایسلندی هالگریمور پتورسون نامگذاری شده که بسیاری از دعاهای نهضت پروتستان را نوشته است. این کلیسا با ارتفاع  ۷۴متر به بلندترین ساختمان ایسلند تبدیل شده و نمای بیرونی آن بسیار خیره کننده است.

موزه گوگنهایم


موزه گوگنهایم را می توان در شهر بیلبائو در اسپانیا مشاهده کرد. این موزه توسط معمار کانادایی-آمریکایی فرانک گری طراحی شد و در سال ۱۹۹۷ برای عموم پرده برداری شد. در واقع موزه گوگنهایم مجموعه ای از چندین ساختمان به هم پیوسته است.
کل ساختمان با تیتانیوم، سنگ آهک و شیشه پوشانده شده است. این موزه در کنار رودخانه نوریون قرار گرفته که چشم اندازی چشمگیری به این بنا می دهد. این موزه شامل آثار خاص هنرمندان معاصر است. مجموعه نقاشی های اروپایی و آمریکایی نیز این موزه را به یکی از بهترین مکان های دیدنی در اسپانیا تبدیل کرده است.

خانه ذهن


خانه ذهن در تپه ال کارمل شهر بارسلون در اسپانیا واقع شده است. ساخت این ساختمان عجیب غریب حدود۱۴سال طول کشید.
ساختمان خانه ذهن در اوایل قرن بیستم وارد سایت های میراث جهانی شد و به ثبت رسید.

این مجموعه در واقع شامل ۶۰ خانه مختلف،کلیسا و یک پارک است که دارای فواره ای خیره کننده در مرکز است. مجسمه های خیره کننده در گوشه های مختلف خانه ذهن نیز این ساختمان را جذاب تر می کند. همچنین این خانه به یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا تبدیل شده که بیشترین بازدید گردشگران را دارد.

ساختمان اتمیوم


ساختمان عجیب و غریب اتمیوم به شکل اتم در بروکسل، پایتخت بلژیک واقع شده است. ارتفاع ساختمان اتمیوم ۱۰۲ متر می‌باشد.این ساختمان با الهام از مولکول آهن توسط آندره واترکین طراحی شده است.
کل ساختمان از فولاد ضد زنگ و ۷ ستون به هم پیوسته با کره های پوشیده شده ساخته شده که‌ قطر هر کره ۲۸ متر و طول لوله ها ۲۲۹۸ متر می‌باشد. در داخل این لوله ها پله برقی برای بازدیدکنندگان تعبیه شده و همچنین بالای ساختمان دارای کلیه امکانات مورد نیاز مانند رستوران و چشم اندازی زیبا می باشد.

‫۲ دیدگاه ها

 1. مطلب خیلی خوب و جذابی بود و تا پاراگراف آخری مشکلی نداشت اما اون پاراگراف دوتا ایراد داره
  “ارتفاع ساختمان ۱۰۲Atomium متر می‌باشد.” اینجا باید اسم بنا رو لاتین ننویسین تا با متر یکی نشه

  “ساختمان عجیب و غریبAtomium به شکل اتم در بروکسل، پایتخت بلژیک واقع شده است. ارتفاع ساختمان ۱۰۲Atomium متر می‌باشد.این ساختمان با الهام از مولکول آهن توسط آندره واترکین طراحی شده است.
  کل ساختمان از فولاد ضد زنگ و ۷ ستون به هم پیوسته با کره های پوشیده شده ساخته شده است.

  قطر هر کره ۲۸ متر و طول لوله ها ۲۲۹۸ متر است. در داخل این لوله ها پله برقی برای بازدیدکنندگان تعبیه شده است و همچنین بالای ساختمان دارای کلیه امکانات مورد نیاز مانند رستوران و چشم انداز می باشد.”
  پنج خط و پنج بار استفاده از فعل “است”

  1. ممنون از نظرتون بله پاراگراف آخر رو برام کار پیش اومد نتونستم بعد از نوشتن بازبینی کنم به همین علت ایراداتش زیاد بود که اصلاح کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!