خانواده و کودکسبک زندگی

چیزهایی که باید درمورد نوزادان بدانیم

در دو هفته اول پس از زایمان چه اتفاقاتی پیش روی ماست؟

هفته دوم پس از زایمان


نوزاد ممکن است نسبت به هفته قبل بدخواب ترشده باشد یا این که درست در لحظه‌ای که به خواب نیاز دارید هوس گریه‌کردن به سرش بزند. احساس بی حوصلگی،خستگی و حتی ناسازگاری یکی دیگر از مسائلی است که مادران گاهی در هفته های اول بعد از زایمان آن را تجربه می کنند. اما برای شما که بزرگترین هدیه رادرآغوش دارید عبور از این بحران ها دشوار نخواهد بود کافی است نسبت به حالات خود و فرزندتان هوشیار باشید و بیش از اندازه از خود انتظار نداشته باشید.

هفته سوم پس از زایمان


در این هفته بهتر است بدانیم چه چیزهایی در نوزاد طبیعی و چه چیزهایی طبیعی نیست:
۱. نفس کشیدن یک امر طبیعی است زیرا ضربان قلب نوزاد بالاست.

نوشته های مشابه

۲. شاید شیر خوردن دائم از سینه باعث ایجاد دانه های ریز روی لب شود یا برآمدگی های سفید ریز روی کام دهان او ایجاد شود. سعی کنید دستمال خیس روی لبهای نوزاد بکشید در صورت ادامه این حالت برای رد برفک دهانی به پزشک مراجعه کنید.

۳. بینی نوزاد مانند زمانی که سرما خورده صدا می دهد زیرا سوراخهای بینی متورم است تا زمانی که مطمئن نیستید که نوزاد سرماخورده با سرنگ حباب سعی در باز کردن بینی نکنید زیرا باعث تورم بیشتر می شود.

۴. برای نوزادان بیرون زدن جوش های ریز سر سوزنی روی صورت،چانه،شکم یا و کمر طبیعی است. این جوشها احتمالاً در اثر واکنش با هورمون های مادر یا واکنش به تغییر هوا ایجاد میشود و معمولاً به خودی خود از بین می‌رود،مراقب باشید اگر جوش ها بزرگتر شده یا تبدیل به تاول شده با پزشک مشورت کنید.

افسردگی بعد از زایمان


حدود هشت درصد از مادران نوعی افسردگی و عصبانیت را در دو هفته اول بعد از زایمان تجربه می کنند در بسیاری از موارد این احساسات ناراحت کننده به سرعت از بین می روند حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از خانمها شرایط سخت تری را تجربه می‌کنند که به آن افسردگی بعد از زایمان می گویند. افسردگی بعد از زایمان می تواند بر هر خانومی تاثیرگذار باشد و ربطی به سن و شرایط اقتصادی و زمینه های فرهنگی ندارد. این افسردگی شامل ناراحتی، عصبانیت، دلمردگی،اضطراب شدید،کم اشتهایی،بی خوابی،اشتیاق برای گریستن،رفتارهای نامناسب،احساس بی ارزش بودن وعدم تصمیم گیری و تمرکز است.

این مشکلات می توانند در طول نخستین روز ها،هفته ها یا ماه‌های پس از وضع حمل آغاز شوند. علت این مشکلات می تواند نوسان سطح هورمون ها،خستگی و تنش باشه. این عارضه با کمک گرفتن از دیگران و شرکت در کارهای گروهی بهبود می یابد اما در موارد حاد باید با روان درمانی و مصرف دارو تحت نظر پزشک درمان شود.

‫۲ دیدگاه ها

  1. “یا این که درست در لحظه‌ای که بخواد نیاز دارید هوس گریه‌کردن به سرش بزند.”

    “احساس بی حوصلگی،خستگی و حتی ناسازگاری یکی دیگر از مسائلی است که مادران گاهی در هفته های اول به کاهش چند ماه بعد از زایمان را تجربه می کنند. اما برای شما که بزرگترین هدیه رادرآغوش دارید عبور از این بحران ها دشوار نخواهد بود کافی است نسبت به حالات خود را فرزندتان هوشیار باشید”

    “سعی کنید دستمال خیس روی درب عقب کشید در صورت ادامه این حالت برای رد برفک دهانی به پزشک مراجعه کنید.”…مگه ماشینه که دستمال خیس روی درب عقب بکشیم؟؟؟

    “این مشکلات می توانند در طول نخستین روز ها،هفته های ماه‌های پس از وضع حمل آغاز شوند.”…ی بعد هفته ها و ماه ها اضافس

    مطلبتون نسبت به کارهای قبلی خیلی ضعیف بود و مشخصا بعد از نگارش و قبل انتشار با دقت بازبینی نکردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!