سرگرمی

بزرگترین مرکز خرید های دنیا را بشناسید!

پنج مرکز خرید بزرگ دنیا

بیشتر بزرگترین مراکز خرید جهان را می توان در آسیا یافت. این به این دلیل است که برای بسیاری از کشورهای آسیایی، فرهنگ مراکز خرید یک تجارت جدی است. این امر به اقتصاد دامن می‌زند زیرا برای هزاران نفر از مردم محلی شغل ارزشمندی فراهم می‌کند، بخش تجاری کشور را قوی نگه می‌دارد و بهترین راه برای تشویق مردم به رها کردن درآمدشان است.

۱. مرکز خرید ایران مال

نوشته های مشابه

از سال ۲۰۱۷، بزرگترین مرکز خرید جهان، فروشگاه عظیم ایرانمال در ایران است. این سازه بزرگ که در شمال غرب تهران قرار دارد، مساحتی بر یک میلیون و ششصد و شصت و نه هزار و پانصد و چهار متر مربع را پوشش می‌دهد. 

ایران مال یک مرکز تجاری، فرهنگی و اجتماعی است که شامل فضاهای تجاری از جمله فروشگاه‌های خرده‌فروشی، امکانات فرهنگی، مناطق تفریحی، هتل و پارکینگ می‌باشد.

پشت بام مرکز خرید به عنوان یک مجموعه ورزشی است که افراد می‌توانند در آن فعالیت هایی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری انجام دهند. همچنین حتی‌ دارای زمین تنیس، استخر و پیست روی یخ است! در حالی که بخش‌های به پایان رسیده ایران مال، گرد هم می‌آیند تا این مرکز خرید را به بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان تبدیل کنند، برخی از بخش‌ها هنوز در دست ساخت هستند، یعنی انتظار می‌رود این ابرساختار در سال‌های آینده بزرگ‌تر شود.

۲. مرکز خرید جنوب چین

عنوان “بزرگترین مرکز خرید جهان” برای مرکز خرید جنوبی چین در دونگوان بود اما ساخت ایران ‌مال در ایران، مرکز خرید جنوبی چین را با یک پله سقوط به رتبه دوم رساند. 

مساحت این مرکز خرید که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد ۶۱۲,۶۵۹ هزار متر مربع است.

هدف اصلی جذب روزانه ۱۰۰۰۰۰ بازدیدکننده بود، اما این مکان برای سال ها خالی ماند. این اواخر، پس از بازسازی و مدرن‌سازی، این مرکز خرید شاهد افزایش مستأجران از جمله رستوران‌هایی بود که به طبقه متوسط ​​خدمات می‌دادند.

این مرکز خرید شامل هفت منطقه مختلف است که شبیه شهرهای برجسته در سراسر جهان طراحی شده اند. یک منطقه شامل مدل طاق پیروزی مانند آنچه در پاریس است و دیگری با گوندولا هایی مانند ونیز.

۳. مرکز خرید اس ام تیانجین

یکی دیگر از مراکز خرید غول پیکر واقع در چین، اس ام تیانجین با وسعت ۵۶۵٬۰۰۰ هزار متر مربع است که بیش از ۲۵۰۰ فروشگاه در سراسر این مجموعه عظیم قرار دارد. 

این بنا از پنج ساختمان مختلف تشکیل شده است که هر کدام به نام پنج عنصر سنتی چینی – زمین، آتش، آب، فلز و چوب- نامگذاری شده اند. 

این فروشگاه در سال ۲۰۱۶ در منطقه اقتصادی شلوغ فرودگاه تیانجین افتتاح شد.

۴. مرکز خرید ذخایر طلایی

یکی دیگر فروشگاه های بزرگ مرکز خرید Golden Resource با مساحت ۵۵۷٬۴۱۹ هزار متر مربع و بیش از ۱۰۰۰ غرفه در چین است. این سازه به اندازه بقیه سازه های موجود در لیست ساختاری گسترده نیست، زیرا این ساختمان یک ساختمان شش طبقه است که توسط ساختمان های آپارتمانی و دفاتر جدید احاطه شده است، اما بیش از ۲۳۰ پله برقی دارد تا شلوغی خریدارانی که از یک طبقه به طبقه دیگر حرکت می‌کنند را در خود جای دهد.

۵. مرکز خرید اس‌ام سیتی نورث

اس‌ام سیتی نورث بزرگترین مرکز خرید فیلیپین و پنجمین آنها در جهان است. این مرکز با ۱۶ هکتار مساحت دارای سازه هایی مانند ساختمان اصلی، چهار بنای فرعی، برج های مسکونی و اسکای گاردن می‌باشد.

سالن سینما، مرکز تفریحی و فود کورت از دیگر امکانات تفریحی این مجموعه هستند.

‫۲ دیدگاه ها

  1. ممنون مطلب قشنگی بود فقط مشخص نیست مرکز خرید ذخایر طلایی در کدوم کشوره و این مسئله خیلی مهمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!