پوشاکسبک زندگی

چطور استایل شیکی داشته باشم؟

برای اکثرا بانوان پوشیدن لباس هایی که در آن احساس رضایت کنند و سبکی که برازنده آنها باشد اهمیت زیادی دارد. گاهی لباس های گرانی را خریداری کرده که با سبک و روحیات آنها هیچ تناسبی ندارد و صرفا آن لباس را بخاطر پیروی از مد انتخاب کرده اند.

نکاتی را به شما می گوییم تا برای انتخاب لباس مناسب سبک شما بدردتان بخورد

نوشته های مشابه

– بدانید که چه رنگ هایی برای نوع پوست شما (سبزه، سفید، گندمی یا تیره) مناسب است. برای اینکار بهتر است چرخه رنگ ها را مطالعه کنید و رنگ های گرم و سرد و رنگهای مکمل و متضاد را بشناسید. می توانید حتی از رنگ هایی هماهنگ با رنگ چشم خود نیز استفاده کنید. مثلا برای پوست های سبزه دسته رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی مناسب تر است و برای پوست های سفید و روشن تر دسته رنگ های سرد مانند سبز و آبی و رنگ های خنثی مانند طوسی، خاکستری، دودی، کرم، بژ و شیری، نقره ای، پلاتینی، کرومی و شنی به هر رنگ پوستی می آید. البته یادتان باشد می توانید از ترکیب رنگ ها در کنار هم نیز استفاده کنید. باید کشف کنید چه ترکیب رنگ هایی به شما بیشتر می اید.

– اینکه شما اندام خود را کاملا بشناسید گام مهمی برای انتخاب لباس های مناسبتان برداشته اید. به نوع فرم اندام خود دقت کنید. فرم های مختلفی از اندام بدن وجود دارد که برای بهتر دیده شدن اندام خود می توانید با توجه به آن لباس بپوشید. مثلا اگر شما خیلی لاغر هستید نباید از لباس هایی با راه راه عمودی و همچنین سرتاپا تیره استفاده کنید که شما را لاغرتر نشان بدهد بلکه استفاده از لباس هایی با رنگهای شاد و لباس های چین دار سبب پرتر نشان داده شدن اندام شما می شود.

– به مجلات مد و فشن سری بزنید و از سبک لباس هایی که خوشتان می آید نیز دیدن کنید. گاهی مدل های مناسب خود را  در میان لباس های مد شده پیدا می کنید.

– گاهی جسورانه عمل کنید و لباس هایی را که تابحال امتحان نکرده اید را پرو کنید و ببینید که مناسب شما هستند یا نه.

– حتما لازم نیست که طبق مد لباس بپوشید. وقتی لباسی مناسب با هیکل و پوست خود بپوشید خیلی جذابتر هستید از زمانی که لباسی طبق مد اما ناهماهنگ با هیکل و روحیات خود بپوشید.

– حتما به موقعیت و مکانی که می خواهید آنجا باشید توجه کنید. گاهی یک لباس ساده برای یک دورهمی دوستانه خیلی شیک تر است تا لباسی رسمی و یا کارشده. و برعکس برای مراسم و مهمانی های بزرگ یک لباس ساده ممکن است جالب نباشد.

– استفاده از اکسسوری های مناسب می تواند گاهی زیبایی استایل شما را دوچندان کند. گاهی یک جفت گوشواره می تواند استایل شما را از سادگی زیاد بیرون بیاورد.

– حتما به پوست و موی خود نیز توجه کنید و از رسیدگی به آن غافل نشوید. چرا که امروزه پوست و موی سالم یکی از فاکتورهای مهم زیبایی استایل بشمار می رود.

– از سلامت دندان هایتان غافل نشوید. اجازه ندهید که بوی بد دهانتان باعث دوری دیگران از شما بشود هرچند که ظاهرتان خیلی مرتب و شیک باشد.

حتما قبل از رفتن به خرید با توجه به نکات بالا مشخص کنید که چه نوع لباسی را می خواهید خرید کنید. امیدوارم بتوانید لباس هایی شیک و مناسب استایل خودتان را خریداری کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!