سبک زندگیسلامت

چه کرم دور چشمی بخریم؟

یکی از حساسترین قسمتهای صورت که آثار پیری زودرس رو میتواند زودتر از سایر نواحی نشان بدهد پوست دور چشم هست که باید بخوبی و اصولی از آن مراقبت کنیم.  ابتدا بهتر است با ویژگی های ساختاری پوست دور چشم آشنا بشوید.

  • پوست دور چشم ما غدد چربی کمتری نسبت به بقیه ساختارهای پوستی دارد.
  • لطیف و نازک تر می باشد
  • دائما در حال حرکت است

باید ابتدا نوع مشکل پوست دور چشم خود را بدانید تا بر اساس آن کرم مناسبی را خریداری کنید. مشکلاتی که ما با پوست دورچشم خود ممکن است پیدا کنیم شامل: 

  • تیرگی دور چشم
  • پف کردن چشم
  • چروک دور چشم

۱- کرم های مناسب تیرگی چشم:

از جمله دلایل تیره شدن پوست زیر چشم می توان به بالا رفتن سن، نور خورشید، کم خوابی، مصرف سیگار و الکل و واکنش های آلرژیک می باشد. کرم های دور چشمی مناسب تیرگی بر اثر بالا رفتن سن و نور خورشید کرم های دور چشمی هستند که حاوی رتینول، ویتامین سی و نیاسینامید اسید می باشند. با خواب کافی و قطع مصرف الکل و درمان آلرژی تیرگی های ناشی ازین موارد نیز برطرف می شوند. رتینول ها با افزایش گردش خون سلول ها در پوست از ایجاد خطوط و چین و چروک های ریز جلوگیری می کنند و می توانند به بهبود بافت و رنگ پوست کمک کنند. ویتامین C و پلی فنول ها به کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از آلاینده های محیطی کمک می کنند. نیاسینامید فرمی از ویتامین B3 هستند که باعث به دام انداختن رنگدانه پوست شده و رنگ تیره پوست را به مرور کم رنگ می کند.

۲- کرم های مناسب پف دور چشم:

مصرف غذاهای شور، مصرف الکل، ژنتیک فرد، التهابات پوستی، افزایش سن، بیماری تیروئید، برخی بیماریهای چشمی، بیماری های سیستماتیک مثل نارسایی کلیه و واکنش های آلرژیک بدن می توانند سبب پف زیر چشم بشوند. ابتدا بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت پف دور چشم را اگر ژنتیکی نیست بررسی کند. کرم هایی که حاوی رتینول و ویتامین سی و پپتید هستند برای پف های دور چشم ناشی از افزایش سن مناسب می باشد. با افزایش سن، میزان کلاژن تولید شده در پوست شما کند می شود، پپتیدها اجزای سازنده کلاژن هستند که به سفت و صاف نگه داشتن پوست شما کمک می کند. بنابراین استفاده از کرم دور چشم حاوی  پپتیدها به تحریک رشد آنها کمک می کند.

۳- کرم های مناسب چروک چشم:

 

حرکات زیاد دور چشم، بالا رفتن سن و کم آبی پوست، استرس، مصرف سیگار و الکل و نور خورشید از جمله دلایل چروک های دور چشم هستند. از کرم های حاوی رتینول، ویتامین سی، پپتید و استفاده از آبرسان دور چشم برای درمان چروک های ناشی از افزایش سن استفاده نمایید. ا قطع مصرف سیگار و الکل و محافظت چشم از نور خورشید می توانید اثرات چروک های ناشی از این موارد را کاهش بدهید. استرس را از خود دور کرده و آب کافی مصرف کنید.

بهتر است قبل از اینکه برای خرید کرم های دور چشم عجله کنید ابتدا در سبک زندگی خود  مواردی مانند بی خوابی یا کم خوابی، استرس، مصرف ناکافی آب، مصرف سیگار و الکل و محافظت از نور خورشید را بررسی کنید و سپس با مشورت دکتر بهترین کرم های دور چشم را خریداری کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!