پوشاکدسته بندی نشدهسبک زندگی

چرا باید خیاطی را یاد بگیریم؟

از زمان انسان های اولیه تا کنون، بشر به دنبال راه هایی برای رفع نیاز های خود بوده است. یکی از نیاز های اساسی در کنار خوراک و مسکن، پوشاک است. اگر بتوانید برای تهیه ی پوشاک، از هنر زیبای خیاطی استفاده کنید و آن را به خوبی فراگیرید، احتمالا حس بسیار لذت بخشی برای شما و اطرافیانتان ایجاد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اما در رابطه با علت یادگیری خیاطی برای شما علاقه مندان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تناسب و هماهنگی چشم و دست: استفاده هم زمان از دست و چشم، دقت و تمرکز شما را بالا خواهد برد. 
 2. ایجاد حس آرامش: شاید از اطرافیانتان که خیاطی کرده اند، شنیده باشید، خیاطی کردن افراد را آرام و صبور می کند و باعث می شود، سختی تحمل مشکلات برای افراد کم تر شود و راحت تر با مسائل کنار آیند؛ چرا که در خیاطی دائما دستانتان فعال هستند و شما مشغول به کاری هستید، پس از افکار منفی و مزاحم دور خواهید شد. می توانید از افرادی که در زمینه اوریگامی فعالیت دارند هم جویا شوید، چرا که در این هنر هم دائما دستان به کار گرفته می شود.
 3. لباس ها با خیاطی کاملا متناسب با اندامتان خواهد بود. با یاد گرفتن این هنر دوست داشتنی می توانید زیباترین لباس هایی که مورد سلیقه خودتان هست و سایز و اندازه آن دقیقا متناسب با اندام شماست بدوزید. به کارگیری این هنر، از هدر رفتن وقت شما برای گشتن به دنبال لباس با جنس و طرح و اندازه متناسب با بدنتان جلوگیری می کند.
 4. به عنوان یک شغل کمک حالتان خواهد بود. در کنار یادگیری این هنر برای استفاده شخصی، می توانید به آن به منزله ی یک شغل بنگرید. پس تلاش کنید تنها برای خود ندوزید و اطرافیانتان را هم با دوخت لباس های زیبا شاد کنید. علاوه بر خوشحالی دیگران، شما با دوخت لباس متناسب با انواع اندام ها نیز آشنا شده اید، پس حالا می توانید کار خود را شروع کنید. چرا که به صورت حرفه ای آن را آموخته اید.
 5. شروع کار با هزینه ی کم: خیاطی کردن نیاز به هزینه و امکانات خیلی بالایی ندارد، چرا که شما می توانید با تهیه چرخ مناسب، در منزل هم این فعالیت را دنبال کنید بدون این که هزینه ی زیادی برای تهیه امکانات و مکان مناسب برای این کار  پرداخت کنید. اما توجه به این نکته را فراموش نکنید که برای کارتان چرخ مناسب با خودتان تهیه کنید تا در مسیر راه شما را اذیت نکند.
 6. شغل ذخیره: اگر روزی بنا به شرایط مجبور شدید کاراصلی تان را کنار بگذارید؛ در حالی که هنر خیاطی را فراگرفته اید، می توانید امیدوار باشید که دست خالی نخواهید ماند.
 7. امکان توسعه کار: اگر بعد از مدتی کار زیاد، کاملا تسلط پیدا کردید و قصد توسعه ی کارتان را داشتید، می توانید یک آموزشگاه خیاطی باز کرده و به عنوان مربی خیاطی مشغول به کار شوید. حتی اگر در این زمینه تحصیل کنید، می توانید در منزل کار طراحی لباس را انجام دهید.
 8. برای خانم های خانه دار بسیار مفیداست. اگر شما یک خانم خانه دار با فرزندانی هستید که نیاز به مراقبت دارند، این شغل بسیار مناسب است،چرا که شما در منزل هم، می توانید فعالیت خود را داشته باشید.
 9. ایجاد برند و مزون مخصوص به خود: زحمت دوخت لباس زیاد است و نباید از آن چشم پوشی کرد، اما بدانید اگر در هرکاری خلاقیت و هوش و ذکاوت را به کار برید قطعا پیشرفت خواهید کرد. شما می توانید برای خود برندی انتخاب کنید و مزون های لباس با برند خود را ایجاد کرده و آن ها را به فروش رسانید. حتی می توانید کسب و کار آنلاین راه بیندازید.
 10. خلاقانه بودن: خلاقیت و ایده پردازی در این هنر بسیاز زیاد است.
 11. کمک به تقویت حافظه: با توجه به این که روزانه علم و تکنولوژی پیشرفت می کند پس متدهای مربوط به خیاطی هم ثابت نمی ماند و روز به روز بهتر و در عین ساده شدن، پیشرفته تر خواهند شد، این امر مستلزم وفق دادن خیاطان با شرایط جدید و یادگیری شیوه های جدید خیاطی است؛ پس باعث به کارگیری بیشتر مغز خواهد شد و از آلزایمر جلو گیری می کند.
 12. افزایش اعتماد به نفس: اگر خیاطی را یادبگیرید و به آن علاقه مند باشید، در منزل برای شما بسیار مفید خواهد بود. برای مثال برای تعمیرات لباس ها، عوض کردن روبالشتی ها، دوخت کاورها، پرده ها، رومیزی های زیبا  و … به شما بسیار کمک خواهد کرد و این امر باعث می شود بیش از پیش یک خانم باسلیقه و کدبانو شوید.
 13. صرفه جویی در هزینه ها: آموختن خیاطی و استفاده از این هنر، به اقتصاد خانواده تان کمک خواهد کرد و در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!