تکنولوژیرایانه

همه چیز در مورد آی پی آدرس عمومی رایانه

مهم است که بدانید چگونه آدرس IP رایانه و شبکه خود را پیدا کنید.وقتی می خواهید یک شبکه راه اندازی کنید یا یک مشکل اتصال را عیب یابی کنید ، پیدا کردن آدرس IP رایانه شما اولین قدم معمول است. این مقاله به شما می گوید که چگونه آدرس IP خود را برای Windows پیدا کنید.

معرفی انواع IP ها (Valid , Invalid , Public , Private) – پارس نیکان

IPعمومی (خارجی)

انسان ها برای مراجعه به وب سایت ها از آدرس ها استفاده می کنند. رایانه ها همه چیز را به صورت دیجیتالی ذخیره می کنند به این معنی که اینترنت این آدرس های قابل خواندن توسط انسان را به آدرس های IP  تبدیل می کند که از یک سری اعداد تشکیل شده است.آدرس IP دو نوع است: آدرس IP عمومی (یا خارجی) و آدرس IP محلی (یا داخلی).

  • آدرس عمومی توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت ispشما ارائه می شود و نحوه شناسایی اینترنت از طریق اینترنت است.
  • هر دستگاه در شبکه محلی شما از جمله رایانه شما،دارای یک آدرس IPمحلی منحصر به فرد است که معمولا توسط مودم شبکه داخلی شما تعیین می شود.

برای انجام کارهایی مانند راه اندازی چاپگرها یا حل مشکلات فنی در شبکه ، ممکن است به آدرس ip محلی نیاز داشته باشید.

حتی اگر فکر می کنید آدرس IP عمومی خود را می دانید به هر حال باید بررسی کنید زیرا ممکن است تغییر کرده باشد. در برخی موارد آدرس IP که توسط ISP شما اختصاص داده شده است “استاتیک” است.یعنی هرگز تغییر نمی کند اماISP شما معمولا به دلایل تجاری خود حق تغییر آدرس IP عمومی شما را به همین دلیل آدرس ip شما دینامیک خوانده میشود. تفاوت بین آدرس دهی استاتیک و دینامیک ریشه بسیاری از مشکلات اتصال است.

چگونه آدرس IP عمومی خود را پیدا کنیم

چندین روش ساده برای شناسایی آدرس IP عمومی شما وجود دارد.

  • ساده ترین راه برای یافتن آدرس IP خود استفاده از یک ابزار آنلاین رایگان مانند HMA’s IP checker است.این ابزار به سرعت آدرس IP ، موقعیت مکانی شما را به شما میدهد.
  • روش دیگر برای یافتن آدرس IP عمومی شما استفاده از جستجوی Google است. به سادگی “آدرس IP من چیست” را تایپ کنید و موتور جستجو به شما می گوید.

آیا آدرس IP من امن است؟

خیر. آدرس IP عمومی شما عمومی است. همانطور که ابزارهایی وجود دارند که به شما امکان می دهند آدرس IP عمومی خود را پیدا کنید ، ابزارهایی نیز وجود دارند که به دیگران امکان می دهند آدرس IP عمومی شما را پیدا کنند. هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید با آدرس IP شما برچسب گذاری می شود: ایمیل ها، فعالیت خرید آنلاین،سابقه مرورشما

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. ممنون مطلب خوبی بود همچنین ایده قشنگی فقط انتهای مطلبتون فعل نداشت و این ضعف محسوب میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!